• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.63)
the wolf of wall street - martin scorsese
para avcısı (ingilizce özgün adıyla the wolf of wall street), 2013 abd yapımı kara komedi filmidir.yönetmenliğini martin scorsese üstlenmiştir, senaryosu jordan belfort'un aynı isimli otobiyografik romanından terence winter tarafından uyarlanmıştır. filmin başrolünde hırslı borsacı jordan belfort rolünde leonardo dicaprio yer almaktadır. jonah hill, margot robbie, jean dujardin, kyle chandler ve matthew mcconaughey gibi isimler de filmin başlıca rollerinde yer almaktadır. film, 2014 altın küre ödülleri'nde leonardo dicaprio'ya (komedi ve müzikal kategorisinde) en iyi erkek oyuncu ödülü kazandırmıştır.


 1. leonardo dicaprio'nun döktürdüğü wall street komedisi. ayrıca matthew mcconaughey'i ile karşılıklı olan kısacık sahne izlenmelidir.
  tes
 2. leo'nun götten kokain çekerek başladığı film. izlemek isteyen bunu göze alarak izlesin. muhafazakar yapısı olanlar yanaşmasın derim.
  zgrkk
 3. yavan özelliksiz sıkıcı matthew'da olmasa bir halt etmeyecek film
 4. galiba bu sefer olacak dedim bi umut oldu içimde, ama yine olmadı.leo bu filmdeki performansıyla bile alamadı oscarı.
  r2d2
 5. ilk izlediğimde uyuşturunun yan etkileri sahnesinde ölesiye gülmüştüm . çok sonrasında gülmeye ihtiyacım olduğu bi zamanda o sahneyi açtım ama aynı şey olmamıştı. ben bunun üzerine gidicem .gülene kadar
 6. !---- spoiler ----!

  di caprio'nun solo performansı bir film daha. filmde dikkatimi çeken ve hatta dikkat çekmekten öte beni bir ara sıkan şey filmin süresi oldu. öyle üç saatlik bir film değil sanki. tamam, jordan belfort delinin tekiymiş. anladık, çok para kazanmış. evet, şimdi de anlattığı hikayelerle para basıyormuş. ok, imrenilecek bir hayatı olmuş. peki, peki peki! daha ziplenmiş bir film olsa sanki daha mı olurmuş demeden edemiyorum.

  oyunculuklara ve oyunculara hiç lafım olamaz. harika! hala şu süreye takılmış durumdayım. hatta sonuna doğru film biraz durağanlaşıyor mu ne? bazı sahnelerde de sahne biraz sarkmış gibi. esnedikçe esniyor gibi.

  tabii, bu eleştirilerim filmin iyi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. hele bir de ufak bir araştırmayla jordan belfort'un harbiden de böyle bir hayat yaşadığını öğrenince ufkum bir değişik oldu.

  !---- spoiler ----!
 7. iki bölüm çekilmesi gerekirken paraya kıyamayıp tek filme sığdırmışlar havası var. ayrıca film fakır fakır kaynıyor cem yılmazın dediği gibi film heralde bunun üstüne sanırsın diyeceğim ama yalan olmaz bi bakıma film onun üstüne.
  janli
 8. filmin uyarlama olması film olmaktan çıkarmış. her noktasında bir gerçekliğe zorlama sezdim. uyarlama olmasa harika olabilirdi bu haliyle leonardo'nun kasmasına rağmen vasat olmuş. bunca zaman izlemeyerek çok da bir şey kaybetmemişim.
  abi