thor ragnarok - taika waititi - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
thor ragnarok - taika waititi
asgard'tan uzakta, evrenin öbür ucunda hapsolmuş olan thor çıkış yolu bulamamaktadır. üstelik güçlü çekici de yanında değildir ve asgard bir yıkımın eşiğindedir. ragnarok zamanı gelmiştir, eğer gerçekleşirse bütün asgardlıları yok edecek olan yıkımın sorumlusu ise acımasız hela'dır. ancak asgard'ı kurtarabilmek için öncelikle özgür kalmalı, bunun içinde karşısına eski müttefiki hulk'ı çıkaran ölümcül bir yarışmayı kazanmalıdır.
 1. sıcağı sıcağına yorum yapıyorum pişman olacağımı zannetmiyorum. gerçekten tek kelimeyle ba-yıl-dım. spoilerlar geliyooooor!!!!

  bu sefer filmi thor’un üstüne cuk oturacak şekilde yapmışlar. hep thorumun üzerine oynadılar güldük bolca. thor’un uzun saçlı, kısa saçlı, çıplak, giyinik, sparkle (*:;))ve her haliyle “literally” ilah hallerini görmek paha biçilemezdi.

  şaka bir yana bu sefer filmde her şeyi dozunda tutmayı başarmışlar. özellikle filmin ilk anından itibaren devamlı bolca komik diyaloglara ve göndermelere yer vermeleri harika olmuş, aksiyon zaten vardı, dram dozundaydı, bir öpüşme sahnesi gördüğümü bile hatırlamıyorum ki bu bir devrim bile sayılabilir. hulk ve thorun çekişmesi, lokinin soğuk çekiciliği, yeni kız, yeni eleman rock (unuttum adını) ekstradan dr. strange’li sahneler ile odin’in thor’a “sen çekiç tanrısı mısın” deyip hepimizin gönlüne su serpen cümleyi kurması şahaneydi. cate ablamız her ne kadar bolca kendini tekrarlasa da güzel kötü olmuştu. vallahi bulutlar üzerinde ayrıldım salondan. uzun zaman sonra ilk defa sinemada verdiğim paraya değdi dediğim bir film izledim.

  bu arada 3dnin pek hayrını göremesem de güzeldi.

  benim puanım 8.5. izleyin.
 2. iyi veya kötü olmasına bakılmadan devamlı laf oyunları, espiriler, komiklikler, şakalar felan yapılmış. iyileri hatırlarsanız film güzel, kötüler gözünüze batarsa film kötü gelecektir. bunun haricinde gayet geniş ve çeşitli bir film olmuş. hem senaryo olarak hemde filmde çalışanlar olsun her yerde bolluk var.

  türü seviyorsanız kendini izlettiriyor mu? kesinlikle.
 3. iyi bir marvel, çok iyi bir marvel - thor filmiydi.

  berbat bir ragnarök filmiydi.

  yıldırım tanrısını şok cihazıyla dize getirdikleri için duvarlara yumruk atasım geldi fakat süper insan gücüm falan olmadığı için yapmadım, film için kemiklerime zarar vermeye değmez.

  demek istediğim; farklı bir animasyon bulamamışlar mı durumu ifade etmek için?