1. sıçıp sıvayıp üstüne tüy dikip bunu tüm dünyaya duyurmak. başarılı sıçış diye buna derim. yıllardır sıçarım yan komşudan uzağına duyuramadım.
 2. bu haberi burada paylaşmadan edemedim. şincik şöyle olmuş olay; bi hanım kızımız ile bi tane çocuk tinder'da eşleşmişler, çocuğun evine gitmişler, kadın tuvalette kakasını yapmış, bakmış ki sifon çalışmıyor e eseri de gidecek gibi değil, bokunu pencereden fırlatmaya karar veriyor. evet buna karar vermekle kalmıyor eyleme de geçiyor ama başarısız bir deneme sonucunda boku iki pencere arasında sıkışıyor, boku oradan alayım derken kendisi de sıkışıyor. çocuk da napsın itfaiyeyi çağırıyor.

  ya hayat boyunca hatırlanası, hatırlandıkça yerin dibine geçilesi müthiş bi olay diil mi :D kızı tebrik ediyorum valla böyle bir fikri üretebildiği ve kendisini bu duruma sokabildiği için. hayır sonra ikinci buluşmayı da gerçekleştirmişler ki çocuğun da zeka yaşının kızla aynı olduğu kesin iyi bir match olmuşlar :D

  aha da boklu haber (:
 3. bokunun akıbetini daha çok merak ettiğim kadın.
  acaba bokunu da kurtardılar mı? sonuçta o da sıkışmış.

  edit: evet bokunu başarılı bir operasyonla kurtarmışlar. ardından şampanyalar patlamış ve helikopter sesi altında operasyon sonu öpüşmesiyle bitirmişler geceyi.
 4. abi bu neyin kafası . boku dışarı atayım ne demek . helal olsun ablaya yeminle. azimle sıçan duvarı deler sözünü gerçekleştirmiştir bence.
 5. çiftin erkek olanı "doktora ogrencisi" liam smith'in kırık banyo camını tamir ettirmek için kurduğu ve bagis topladigi crowdfunding sitesinde camın kırılmasıyla ilgili anlattığı hikaye bu. liam smith 200 sterlin toplamayı hedeflemiş ama şimdiden bağış olarak 1200 pound toplamış. ki crowdfounding sitesi kendisininse siteden kazanacagi trafik, reklam gelirleri ve kimsenin bilmediği sitesini tanitmasinin, üstelik bunu bbc'ye röportaj vererek bile yapmasının maddi bir karşılığı yok. var ama 1200 pound'un çok ama cok cok uzerinde.

  viral olabilir diyorum.

  tinder, crowdfunding ve liam. ucu de karlı çıktı bu işten. gecici ve kisa bir sure ben de dahil bir suru insan konuyla ilgilendi. tinder ve crowdfunding'in adi bolca gecti ve bilinirlikleri artti. belki yeni uyeler edindiler.

  saksiyi çalıştırmak ya da viral degilse yani tum bu olaylar gercekse krizi fırsata çevirmek bu oluyor.

  kim bilir kimilerimizce "zeka yaşları" küçük bulunan ciftimiz, ceplerinde en az 1200 pound hatta kuvvetle muhtemel çok daha büyük bir parayla ibiza'da sifonu çalışan bir otelde 1-2 hafta geçirirler.
 6. (bkz: mağara serin miydi)

  geçen yılki olayın bbc tarafından yeniden ısıtılıp sunulmasıdır. türk medyası yapsa neyse de koskoca bbc'nin bu haberi yeni bir olaymış gibi yansıtması ne ya?