tinuviel - youreads  1. metada kendisiyle ilgili birkaç şey konuşmuşluğum var. orada söylediğim gibi ya kanalı diğer bin kişilikler gibi yokolup gidecekti ya da o da şimdiki çoğu youtuberin yolunu izleyip botlara başvuracaktı. tinuviel de youtubede nasıl ilerleyeceğini (en azından hızlı ilerleyeceğini) öğrenmiş.

    metada da söylediğim gibi youtubeyi türkiyede ilk çıktığı andan beri takip eden biriyim. türkiyenin en iyi kanalı orkunun da ilk zamanlarını biliyorum, şimdi en çok abonesi olan burağın da. ayrıca grafik okumayı da biliyorum. socaialblade sağolsun tinuviel'in ne olduğunu da gördük. şuan toplam 9k abonesi var, tinuviel'in son 17 günde günlük abone ortalaması 485. evet dört yüz seksen beş (17 günlük saymamın sebebi 17 gün öncesine kadar günlük gelen abone sayısı 35. o günden sonra ilahi bişey oluyor galiba her gün 450 kişi daha abone oluyor kanala.)


    320bin kişilik bot olmadığına emin olduğum kanallardan birinin istatistiğine bakıyoruz, son 17 günde günlük abone sayısı 212. daha söyleyecek bişeyim yok.


    bi dipnot düşmek istiyorum: sana botçusun diye saldırmıyorum şuanda, aynı yoldan orkunda geçti. dediğim gibi onun da ilk zamanlarını biliyorum. ama gelip metada yaptığını veya burada yaptığını yapma lütfen. insanları salak yerine koyma. beni salak yerine koyma, bende sana gelip desteğimi göstereyim.