to the moon - youreads 1. ölüm döşeğindeki insanların hayatlarında yapmak isteyip yapamadıkları şeyleri gerçekleştirmelerine olanak sağlayan 2 doktorun başrolünü paylaştığı sanal roman da denebilecek freebird games oyunu.

  'pata küte gideyim, çılgınlar gibi ateş saçayım, grafikler de gözlerimi kör etsin' kafasında olmadan da efsanevi işlerin yapılabileceğinin en büyük kanıtıdır bana göre. kahkaha atabileceğiniz, yer yer gerilebileceğiniz hatta gözyaşı dökeceğiniz bir senaryo var karşınızda. verilen türkçe dil desteği de bu senaryoya çok daha iyi adapte olmanızı sağlıyor. son olarak öyle müzikler var ki bu oyunda günlük hayatımın bir parçası oldular artık.

  aslında çok şey anlatabileceğimi düşünüyordum başlarken ama bir steam kullanıcısının yazdığı incelemeden yapacağım alıntı durumumu özetleyecek sanırım; 'insanın duygularını doğrudan diğer insanlara iletmesini sağlayan bir sistem olmadıkça bu oyunun bana düşündürdüğü hissettirdiği şeyleri tam olarak aktarmam mümkün olmayacak. '

  steamde şu an 18 tl. bence kesinlikle değer ama devamlı indirim gören bir oyun fazla beklemeniz gerekmeyecek emin olun.
  nane
 2. geçtiğimiz sene 3-4 tl gibi bir fiyata steam indirimlerinden aldığım oyun. 5 saatimi böylesine derinden duygularla etkilemiş çok az yapım var (oyun, film, kitap... fark etmez) ve onlardan biri arasına girmeyi başardı.

  2 boyutlu, pokemon'un gameboy oyunları tadında grafiklerle üstten göstermeli bir etkileşimli öykü bu aslında.^:interactive story^ oyunu bitirmek zor değil, zaten amaç yenmek gibi bir şey de değil. hikayeyi takip etmek.

  bir kere "to the moon" adlı beste çok güzel. oyundaki temel soundtrack bu. karakterler ve diyalogları da oldukça tadında. hepsinden önemlisi, senaryosu kaliteli.

  hislerimi yazarsam beklentilerinizi arttırmış olurum. şunu söyleyeyim, şaşırtıcı ögeler var hikayede fakat duygu daha ön planda. yanlış beklentilere girmeyin.^:ağlatabilir^