todd dünyanın en çirkin çocuğu cilt 1 - ken kristensen, m. k. perker - youreads

    • okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
todd dünyanın en çirkin çocuğu cilt 1 - ken kristensen, m. k. perker
sinema kökenli bir çizgi roman yazarı olan ken kristensen ve daha önce vertigo etiketiyle çıkan cairo grafik romanı ve 2009 yılında eisner ödüllerine aday gösterilen air serisiyle adını dünyaya duyuran hürriyet gazetesi ve penguen dergisi çizeri m. kutlukhan perker’in işbirliği sonucu çıkmış olan dikkat çekici bir çizgi romanla yayın hayatına başlıyor, sırtlan kitap:

bu hikaye, rahatsız edici ölçüde kara mizah barındırıyor. kitabın arka kapağından alınma bir tabirle açıklamak gerekirse, “tabuları gıdıklıyor.”
orijinali amerika’da image comics tarafından 4 fasikül halinde basılan bu çizgi romanın ilk fasikülünün, çıktıktan sonraki 24 saat içerisinde tükendiğini de belirtmekte fayda var.
“ebeveynleriniz sizi kafanızda bir kese kağıdıyla gezmeniz için zorladığında, arkadaş edinmek pek kolay olmaz. todd’un son arkadaş edinme girişimi de onu oprah hastası bir seri katil ile, tek hedefi bulvar gazetelerine manşet olmak olan ve elinde hiçbir ipucu olmayan bir polisin tam ortasında bırakır. uyumsuz aile konsepti konusunda altın madalyaya koşan anne-babası da kendi önceliklerini gayet düz bir şekilde belirlemişlerdir– sek viski ve düz bir cinsellik ekseninde– ve hayatta nerede duracaklarını bulmaya çalışmaktadırlar.”

yazar : ken kristensen
çizer: m. kutlukhan perker
çevirmen: emre yavuz
  1. kitabın yazarı, punisher dizisinin de senaristlerinden.