1. iş etiğinden, profesyonellikten uzak alışveriş sitesi.

  cuma gecesi kredi kartı dolandırıcılığına maruz kaldım. morhipo ve trendyol'dan alışveriş yapılmış. sabah ilk iş, bankayı arayıp haber verdikten sonra bu siteleri arayıp durumu anlattım. morhipo işlemi hemen durdurdu ve birkaç saat sonra paramın birkaç gün içinde iade edildiğini bildirdi.

  trendyol ise işi yokuşa sürdü. finans departmanıydı, şuydu buydu derken bugün arayıp kargonun teslim edildiğini söylediler. ben cuma kendilerini aradığımda siparişin yola çıkması bile imkansızdı, ödeme henüz yapılmamış sadece provizyon vardı. normal şartlarda morhipo'nun yaptığı gibi siparişi iptal edebilirlerdi, hiç olmadı olayı inceleyene kadar teslimatı-ödemeyi erteleyebilirlerdi. bunun yerine "siparişiniz teslim edilmiş, artık bir şey yapamayız, savcılığa gidin! demeyi tercih ettiler. sağ olsunlar siparişi sahibinin adını da verdiler.

  birazdan savcılığa gidip hem o dolandırıcı hem de kendileri hakkında suç duyurusunda bulunacağım. kendi siteleri üzerinden 500 liramın çalınmasına destek olmaktan başka bir şey yapmadılar.

  alışveriş yapmayın, yaptırmayın bu siteden dostlar.

  güncelleme: gittim verdim savcılığa ibneyi. trendyol için de yazdım da katip "bir halt çıkmaz o işten!" dedi.
 2. Sahte saat satan firma

  saatin tedarikçisi olarak geçen firma "Farsa G**a S**k Ü**i İ**t Sanayi ve Ticaret",
  bu konu ile ilgili geçen sene şikayet var da açılmış başlık https://www.sikayetvar.com/trendyolcom-sahte-saat-satiyor

  aldığım saatin sahte çıkması sonucu şikayetvar da yaptığım kısa bir gezinti bunun ne kadar yaygın olduğunu gösterdi.

  Kesinlikle alışveriş yapılmaması gereken firma.
  Yukarıda başka bir arkadaş da kart kopyalanması ile yaşadığı bir anıyı anlatmış, o yüzden uzak durulmalı.

  Ayrıca eğer ki gelen ürünün orjinal olup olmadığını anlayamayacak durumdaysanız (ki bu çok normal) aldığınız ürün sahte olabilir ve siz bunu farketmemiş olabilirsiniz.

  Tekrara düşüyor ancak alışveriş yapılmaması gereken e ticaret sitesi
 3. saat alışverişi yapılmaması gereken site.

  fossil saat siparişi vermiştim, bugün elime ulaştı ancak saat çakma. baya baya sahte saat yollamışlar, tedarikçi firmanın internet adresini yazmışlar siteye ulaşılamıyor. ve trendyol bu sahte saat dolandırıcılığına aracılık yapıyor.

  muhtemelen sadece saatte yapmıyorlardır ancak saat nispeten daha kolay farkedilen bir ürün, o yüzden alışveriş yapmayın.

  tekrar ediyorum sahte ürün satıyorlar, tedarikçilerini denetlemeyen, dolandırıcılarla işbirliği yapan bir alışveriş sitesi
 4. trendyol android yazılımı telefonunuzdaki resimlere ve cihazınızdaki hesaplara ulaşabilir, neden ?
  çünkü pazarladıkları ürünler onlar için yeterli değil ve sizin verilerinizi de almak istiyorlar. nitekim bir milyon insanın verilerini de hali hazırda almışlar. çok masumlar değil mi?
 5. param yok ama olsun mağaza gezmekte mi parayla der ; kıçımın üstünde otururken başım dönene kadar kıyafetlere çok gaza gelirsem kozmetik malzemelerine bakar bakar bakar bakar hiçbişey almadan uf çok yoruldum diyip telefonu usulca bırakırım iyiki varsın trendyol sensiz vakit geçmiyor

  aslında ufak şeyler ile mutlu olabiliyorum
  belit
 6. geri iadede bayağı sıkıntılı bir süreç işliyor, markafoni çok daha iyi müşteri memnuniyeti sağlıyor. trendyoldan 5-6 kere alışveriş yaptım ve hiç memnun kalmadım.
 7. sürekli alışveriş yaptığım bi yer olduğu ve sorun yaşamadığım için yazılanlara çok şaşırdım. şunları okuduktan sonra bakmam bile.
 8. reklamlari ile can siksa da yaptigi kurye atilimi ile ulkedeki kargo zihniyetini degistirebilecegini gostermistir. kendi aracin ile basvuruyorsun, il ve ilcelerde depodan aldigin urunleri dagitiyorsun. bu sayede diger kargo sirketlerinin keyfi uygulamalarina ve is bilmezliklerine katlanmiyorsun. bakalim bu atilimi diger online platformlar da kopyalayacak mi?
 9. yıllar önce bir kez ayakkabı aldığım ve sahtesini yollayan firma. internet alışverişindeki ilk tecrübemdi sonra da güvenemedim hiçbirine bu yüzden.
  (laptopu da internetten aldım gerçi iyi cesaret etmişim, neyseki etmişim çok memnunum (bkz: monster notebook)
  wtf
 10. üç vakte kadar diğer pazaryerlerini yok etmeye yemin etmiş gibi satış yapan platform.
  abi