tüm insanlığı tek bir noktada birleştirecek olan şey - youreads 1. sevgidir. herkesi içine alır. kimseyi dışarıda bırakmaz.
 2. dünya dışı bir saldırı, tehtit.

  sevgi mi? sevginin olduğu yerde nefret kaçınılmaz olarak vardır.
 3. aynı evde yaşayan 4 kişiyi bile birleştirmek imkansıza yakınken bütün dünyanın birleşmesini beklemek ütopyacıların ütopyasında bile bir ütopya olarak kalacaktır.

  boş verin dünyayı kendinizle birleşin yeter.
 4. dünya'yı su basması. nuh'un gemisi hani. tüm insanlık bir gemideydi. eheh.
 5. (bkz: çay)

  türkiye cumhuriyeti devleti'ni bile birleştiriyorsa tüm insanlığı birleştirebilir.
  eale
 6. biraz benzer, biraz benzemez...

  ''all human beings are also dream beings. dreaming ties all mankind together'' demiş yolda'nın yazarı beatnik kerouac.

  evet her iki anlamda da doğru sanırım.

  ve ayrıca ''the best teacher is experience and not through someone's distorted point of view'' demiş. çok da iyi yapmış. evet çoğu şeyi dinleyerek, başkalarının deneyimleri üzerinden öğreniriz ama kirlidirler. en samimi, iyi niyetli, dürüst anlatıcının bile bakış açısı, ruh hali ve düşünce yapısı girmiştir işin içine. bunu daha da ileri götürenler var ki onlar da demekteler ki ''yaşayanın ki bile kirli, çünkü geçmiş yükleri ve aklı, duyguları işin içinde''. şimdi size garip gelecek ama işin içinde sırf bir ''dil''in olması deneyimi bire bir yaşayan açısından bile kirletir aslında.
 7. kenevir.
 8. yoktur. olsa da otostopçunun galaksi rehberindeki hayatın anlamı gibidir. zaten bir noktada birleşmek istemediğim tonla insan var.
  sezgi
 9. ölüm.
 10. hayatta kalmak ve üremek
  abi