türk milletindeki komplo teorisi sevdası - youreads  1. özellikle gezi döneminden sonra tamamen meşruluğunu kazanan sevdadır. hiçbir şey göründüğü gibi değildir,herşey bulanıktır ve evet birileri düğmeye basmıştır. herşeyin arkasında abd,lobi ya da herhangi bir güç vardır.

    bunu sadece bu hükümetle bağdaştırmak istemiyorum. çünkü ben ilk komplo teorisiyle 99 depremiyle tanışmıştım. henüz 10 yaşındaydım. etrafta yayılan bir teoriyle depremi ruslar yapmıştı. tam deprem olduğu saatlerde (03:02) ne hikmetse boğazımızda bir rus gemisi vardı.. ne işi vardı o saatte orada?? büyük resmi görmüştüm. henüz 10 yaşımdaydım ve bize bu acıları yaşattığı için rusyadan nefret ediyordum.

    ardından bunu kırım kongo kanamalı ateşi taşıyan keneler izledi. bu keneler her zaman vardı ama öldürmüyolardı. ne oldu da bu kadar zehir saçmaya başlamışlardı? kenelerin evrilmesi her canlı gibi kültürümüze tersti. bu sefer düğmeye israil basmıştı. israil ucuza türkiye'ye gübre vermiş ve bu gübrenin içine basmıştı keneleri. derken yine sancılı yıllar.

    en sonunda geziyle birlikte komplo kelimesi dilimize pelesenk oldu. gerisinde binlerce komploya inanan ve bu işi şu şekilde mizaha döken arkadaşlar bıraktı. bırakmaya da devam edecek gibi duruyor.

    not : başka ülkeleri bilmiyorum. belki başka ülkelerde seviyordur komployu. sadece türk milleti yazmadığımı belirtmek isterim.