türk milletindeki komplo teorisi sevdası - youreads 1. özellikle gezi döneminden sonra tamamen meşruluğunu kazanan sevdadır. hiçbir şey göründüğü gibi değildir,herşey bulanıktır ve evet birileri düğmeye basmıştır. herşeyin arkasında abd,lobi ya da herhangi bir güç vardır.

  bunu sadece bu hükümetle bağdaştırmak istemiyorum. çünkü ben ilk komplo teorisiyle 99 depremiyle tanışmıştım. henüz 10 yaşındaydım. etrafta yayılan bir teoriyle depremi ruslar yapmıştı. tam deprem olduğu saatlerde (03:02) ne hikmetse boğazımızda bir rus gemisi vardı.. ne işi vardı o saatte orada?? büyük resmi görmüştüm. henüz 10 yaşımdaydım ve bize bu acıları yaşattığı için rusyadan nefret ediyordum.

  ardından bunu kırım kongo kanamalı ateşi taşıyan keneler izledi. bu keneler her zaman vardı ama öldürmüyolardı. ne oldu da bu kadar zehir saçmaya başlamışlardı? kenelerin evrilmesi her canlı gibi kültürümüze tersti. bu sefer düğmeye israil basmıştı. israil ucuza türkiye'ye gübre vermiş ve bu gübrenin içine basmıştı keneleri. derken yine sancılı yıllar.

  en sonunda geziyle birlikte komplo kelimesi dilimize pelesenk oldu. gerisinde binlerce komploya inanan ve bu işi şu şekilde mizaha döken arkadaşlar bıraktı. bırakmaya da devam edecek gibi duruyor.

  not : başka ülkeleri bilmiyorum. belki başka ülkelerde seviyordur komployu. sadece türk milleti yazmadığımı belirtmek isterim.
 2. içimize ta ilkokul seviyesinden bu işlendiği için olduğunu düşünüyorum.

  ilköğretim tarih derslerini hatırlayın. tüm dünya osmanlı üzerinde kötü düşünceler kuruyorlar, her fırsatta bizi yıkmaya çalışıyorlar. arkamızdan işler çeviriyorlar, bir şeyler.

  lisede de aynısı devam ediyor. türkiye'nin jeopolitik konumu, dünyadaki borun %98.78'inin (salladığımız anlaşılmasın) türkiye'de olması mı dersiniz. toplumu yozlaştırmak için lale devrinde avrupalılaşmalarımız mı dersiniz, gereksiz milliyetçi öğelerle doldurulmak mı dersiniz, hepsi var.

  e tabi böyle bir sistemin içinden çıkınca insan kendini dünyanın merkezindeki üstün ırk ve en süper ülke benimki sanıyor. tabiki, ülkelerin eğitim sistemlerinde böyle şeyler var, bunu avrupa yapmıyor mu? yapıyor. e ama bu kadar yanlış anlaşılmış bir milliyetçilik anlayışı avrupanın hiçbir yerinde yok.

  sonra tabi kafa başlıyor düşünmeye. ya bu kolalar aslında bizi kısırlaştırmak için israil'in oyunuymuş. amerika türkiye'yi işgal etmek için zihin okuma teknolojisi kullanıyormuş. yok illuminatiymiş, atatürk masonmuş.

  bir aptal kuyuya taş atmış, 40 akıllı çıkaramamış. aynı hesap. bir de şey derler: "e kolanın formülü belli değil!! niye değil!! kesin kısırlaştırıyolar işte!!". ben daha ne diyeyim.