1. coğrafi önemdi yok stratejik konumdu diye düşünmeden salt haritada görmekten rahatsızlık duyduğum için feda etmek istediğim 3 şehir;
  1. trabzon
  2.rize
  3. karaman

  edit1: "ne uğruna feda ediyoruz?" sorularının cevabını veriyorum; bir hiç uğruna..
  edit2: vatan toprağı edebiyatı yapmak isteyen bordo klavyeli mücahitleri lütfen pistten alalım.zira vatan sizden görev bekler.hem siz yokken özgür irademizle mizahi paylaşımlar yapmak daha keyifli olacaktır.ne diyorsunuz win-win..aa dur şimdi win ingilizçe olduğundan dolayı keskin nişancı bordo klavyelilerin saldırısına uğramayalım.kazan-kazan olarak düzeltiyorum.
 2. yozgatın yine unutulma sonucu kendisine yer bulamayacağı liste olacaktır. feda listesi hazırlamaya henüz başlayacak yazarlara tavsiye olunur.
 3. 3 şehir değil ben 3 bölge sayarım
  doğu anadolu
  güneydoğu anadolu
  iç anadolu

  ver bunları. sırtımızdaki kamburdan kurtuluruz. ne kadar çomar varsa gönder oralara. kalan halkla kalan toprak bize yeter. ab anında bizi alır. araplarla da aramızda tampon ülke olmuş olur. suriyelileri de gönderdik mi tamamdır. artık orayı uzun başkan yada padişah olarak yönetebilir. bizde onlarda mutlu mesut yaşarız.
 4. bizde feda edilebilecek bırak 3 şehri, 3 köy bile yoktur. bu sebeple bir liste yapması imkansız.

  ama illa şehirlerle ilgili feda edilebilecek birşeyler aranıyorsa orada yaşayanları feda etmek üzere en az 10 şehrin adını soluksuz sıralayabilirim.
 5. ingilizce deki karşılığı "fantastic sacrifice"
  örnek : vezir kaybedip oyunu kazanmak gibi
  ancak oyunlarda olur bu tür işler vatan toprağı feda edilmeyecek kadar kutsaldır.
  toprak isteyen kimliği bırakır, hudutların dışına çıkar ondan sonra almaya çalışır o zaman fedakarlığı anlar...
 6. yozgat,yozgat,yozgat şu an şehri kapatıyoruz desinler kimsenin umrunda olmaz.
 7. yalnız kafaca hazır ne kadar genç! arkadaş varmış böyle baktığımda.. gaza gelip böyle saçma sapan bir başlıkta ne had bildirmek niyetim ne de hizaya çekmek, ne de sidik yarıştırmak altına kaçırmayı hali hazırda dünde bırakmışlar için.

  bizim miletin handikaplarından biri; çabuk gaza gelmek evet. aynı düşüncede olduklarım fikirlerini feveranlı iletebiliyorken; farklı fikirde olduklarım daha sakin tavırlar sergileyebiliyor.

  ben öyle bir yazmak istedim sadece. henüz içinizde kara sınırları çizebilecek klavye delikanlıları yok biliyorum. her hangi bir ideoloji kurbanı olmamak gerekiyor ama her şeye rağmen.

  tanım: türkiye cumhüriyeti'nin hadleri bellidir. tartışmaya dahi açılması şöyle dursun; bunun üzerinden kafa bulunması da insanların zeka seviyesinin son dönemdeki karışıklıktan istifade ederek ne kadar avam seviyelerde kaldığını göstermiştir.
 8. sırf batıda doğdu diye veya bir şans neticesinde kendini batıya atan bir takım yazarların açtığı kıytırık başlık . neyi feda ediyorsunuz ? kimsiniz ki siz ? feda ettiğiniz şehirlerde yaşayan insanların hayatını görmezden gelmek , emeklerini , memleket sevdasını görmezden gelmek ...