1. yalnız kafaca hazır ne kadar genç! arkadaş varmış böyle baktığımda.. gaza gelip böyle saçma sapan bir başlıkta ne had bildirmek niyetim ne de hizaya çekmek, ne de sidik yarıştırmak altına kaçırmayı hali hazırda dünde bırakmışlar için.

  bizim miletin handikaplarından biri; çabuk gaza gelmek evet. aynı düşüncede olduklarım fikirlerini feveranlı iletebiliyorken; farklı fikirde olduklarım daha sakin tavırlar sergileyebiliyor.

  ben öyle bir yazmak istedim sadece. henüz içinizde kara sınırları çizebilecek klavye delikanlıları yok biliyorum. her hangi bir ideoloji kurbanı olmamak gerekiyor ama her şeye rağmen.

  tanım: türkiye cumhüriyeti'nin hadleri bellidir. tartışmaya dahi açılması şöyle dursun; bunun üzerinden kafa bulunması da insanların zeka seviyesinin son dönemdeki karışıklıktan istifade ederek ne kadar avam seviyelerde kaldığını göstermiştir.
 2. vatan, toprak ve kutsal kelimelerini sadece birer terim olarak algılayan youser'ları gösteren başlık.

  yazık.
  yalan
 3. bizde feda edilebilecek bırak 3 şehri, 3 köy bile yoktur. bu sebeple bir liste yapması imkansız.

  ama illa şehirlerle ilgili feda edilebilecek birşeyler aranıyorsa orada yaşayanları feda etmek üzere en az 10 şehrin adını soluksuz sıralayabilirim.
 4. bayburt
  bayburt
  bayburt

  kimse nerede olduğunu bilmediği için sıkıntı olmayacaktır
 5. rize
  kasımpaşa
  beştepe olsa yeter bizim için.
 6. evet atalarımızın savaşarak aldığı toprakları, üç beş marjinalin lafıyla feda edeceğiz.
 7. tanım: hiçbiri, hiçbir şehir, hiçbir ilçe, hiçbir 1 karış toprak.

  zülfiyare dokunma kısmına geçelim; aklı başında bir "insanın" bu gibi espriler şakalar kasma düşüncesi olamaz, olmamalı.

  bizim değerlerimiz var bildin mi? değer yargılarımız..?

  bilgisayar başından "heheheh hadi bakalım 3 şehri feda etsek hangisi olur, annenizi feda edeceksiniz hangi 3 erkeğin altına yatmasına karşı çıkmazdınız" gibi şakalar eğlenceler?

  ha pardon anne filan dedik, yatma-kalkma dedik değil mi? aa çok pardon sizin için değerli birini ortaya atıp şaka yaptık değil mi 3 gram beynimizle?

  evet işte bak, bizim de vatanımın değerimizdir, anamızdır, anavatanımızdır.

  işbu entry değerlerimize sahip çıkmayan ergenlerin zırzopça şakalarına karşı yazılmıştır. üzerine alınan, alınabilir. arz ederim.
 8. ingilizce deki karşılığı "fantastic sacrifice"
  örnek : vezir kaybedip oyunu kazanmak gibi
  ancak oyunlarda olur bu tür işler vatan toprağı feda edilmeyecek kadar kutsaldır.
  toprak isteyen kimliği bırakır, hudutların dışına çıkar ondan sonra almaya çalışır o zaman fedakarlığı anlar...
 9. sırf batıda doğdu diye veya bir şans neticesinde kendini batıya atan bir takım yazarların açtığı kıytırık başlık . neyi feda ediyorsunuz ? kimsiniz ki siz ? feda ettiğiniz şehirlerde yaşayan insanların hayatını görmezden gelmek , emeklerini , memleket sevdasını görmezden gelmek ...