1. islamcıların dış ilişkilerde izlediği terör ihracı politikası ve ülkenin git gide muhafazar/milliyetçi bir yapıya dönüşmesiyle türkiye'nin hızla ilerlediği süreç.

  sınırlarında teröristlerin cirit attığı ve bombalı saldırılarda sürekli sivil kayıpların yaşandığı, halkın gittikçe düşen eğitim seviyesi ve fakirliği, kamu kurumlarında tek aranan vasfın yandaşlık olduğu, normalleşen iş kazaları, hukukun^:medya dahil^ siyasallaşması, dinin her alanda etkinleşmesi, sıcak paraya muhtaç kırılgan ekonomisiyle ve istikrarsızlığıyla istikamet çok açık.

  tabii o günler için daha zaman ve bol bol ölecek sivil var.

  sonrası islamofaşist bir diktatörlük, yeni türkiye hayırlı uğurlu olsun.

  http://youreads.net/yorum/78325
 2. pakistan, afganistan'daki islamcı teröristleri desteklerken, onlara kamplar, medreseler açtırırken, bu olaylar kendisine bulaşmaz sanıyordu. afganistan'ın geleceğinin belirlenmesi oyununa katılarak bölgesel güç olacaktı. koskoca ordusuna güveniyordu. envanterinde nükleer silahlar bile olan pakistan ordusu için, afganistan'daki küçük milis gruplar ancak kullanılacak birer piyon olabilirlerdi, asla bir tehdit olamazlardı. ama işte oldular. çünkü sen ülkeni bu terör örgütlerinni beslenme, dinlenme, eğitilme koridoru yapınca, suudiler ve katarlılar gibi 3. ülkelerin taşeronu yapınca, bölgesel gücünü arttırmıyorsun, kendini bu çatışmalara dahil ediyorsun. dün pakistan'ın yaşadığını bugün biz yaşıyoruz. artık "türkiye'de patlama", "türk ordusu operasyon yaptı, şu kadar ölü bu kadar yaralı" tarzı haberler dünya basınında sıradanlaştı. bu tabloyu yaratanlar dün hala "bizim medeniyetimiz sevgi, batınınki nefret medeniyeti" diyor, oryantalizmi başaşağı çevirip kendini oksidentalist masallara inandırıyordu. biz medeniyet gibi, tarih gibi koca koca laflar ederken, başkentimizin ortasında onlarca gencecik çocuğumuzu kurban verdik yine.
 3. bakalım her şey olup bittiğinde son kurşunlar da sıkıldığında bizi mülteci olarak hangi ülke kabul edecek
 4. bizim açımızdan sıkıntı yok. ben hali vakti yerinde refah düzeyi yuksek bir chp seçmeni iken; ulkenin kaynaklarının eşit adil bir sekilde dagitılmasinı, herkese is, herkese aş isterken, hatta asgari ücret 1500 tl olsun isterken bu çomarlar 1500 tl vaadini meydanlarda yuhalıyordu. türkiye pakistan olursa, alırım ailemi giderim avusturalya, yeni zelanda gibi uzak ama relaks bir ülkeye. dünyanın her yerinde geçerli diplomam var, biraz dili geliştirdim mi tamamdır. bundan sonrasinı asgari ücret alıp akp ye oy veren cahil, muhafazakar, medeniyetsiz, atatürk düşmanı %50 düşünsün. alin size siyasal islam. tadını çıkartın.