1. twitter'a göndermeli stromae'nin carmen'i
  click
  (aynı zamanda bu parça düşüncelerin müzikle gerçekten zevkli ve iyi bir biçimde anlatılabildiğinin isbatı olabilir diye düşünüyorum)
 2. Bugün özgüvenimin ciddi biçimde kırıldığı mecra. Sebebi twitter değil; twitterı kullanan kötü insanlar.

  Hayatımda ilk kez bu gece sosyal medya üzerinde lince uğradım.

  Olay şu şekilde: twitter'da bir video paylaşılmıştı. Videonun içeriğinde giresun'da bir markette, etrafta kimsenin bulunmadığını görünce iki ihtiyar çift birtakım cinsel hareketlerde bulunuyorlar.

  İşte bu video, twitter'da şakalar, komiklikler, espriler eşliğinde yayınlanmış. ben de bu olayı eleştirdim. Görüntüleri ifşa edenlerle tartıştım ve yaptıklarının özel hayatın gizliğini ihlâl olduğunu, mahkeme kararı olmadan kaydedilen görüntülerin paylaşılamayacağını, bunun hukuken yanlış olduğunu söyledim. Ama hepsi birden beni linç etti.

  4 saattir epey kötü hissediyorum. Aslında twitter gibi bir mecrayı önemsememek gerek ama ben malesef çabucak etkileniyorum. Haklı olduğumu bilmeme rağmen özgüvenim aşırı derecede kırıldı.

  Okumak isterseniz link: https://twitter.com/sosyal_liberal/status/773997390529454080

  O kadar gururum kırıldi ki, birisi beni hukuk bilmemezlikle suçladı, bir başkası cahil dedi. Sonra aralarından çok takipçisi olan biri beni engelledi ve ardımdan “bunun yüzünden ilk kez bir CHP'liyi blockluyorum” yazdı. (benim CHP'li olduğum kolayca anlaşılıyor twitterda çünkü)

  Bi tanesi “takipçi arttırmak için duyar kasıyor” dedi. Çoğu küfür etti, duyarını s*keriz falan dedi. Ve aynı kişilerin çoğu sonradan engelledi.

  Biri önce kendi kendine tartışmaya katılıp sonradan kibirli bir tavırla “beni bu mentiondan çıkartın” dedi. Sanki ben sokmuşum gibi.

  Biri de “Tartışmaya değer vasıfta biri olduğunu düşünmüyorum” dedi.

  Böyle insanlar karşısında haklı olunduğu hâlde ezilmek çok kötü bir duygu. Bu toplumdan nefret ediyorum.
 3. akp'li bakanların ve belediye başkanlarının kullanmayı bilmediği sosyal ağ.

  önce bursa belediye başkanı kendi adresinden kendine destek mesajı atmıştı: http://www.eylulgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2016/11/recep-altepe.jpg

  sonra keşke ben de şehit olsam diyen çevre ve şehircilik bakanı yanlışlıkla bunu yazdı: http://odatv.com/images/resimler/Cz4hdvBXcAALUqg.jpg
  ardından başka bir hesapta aynı yazı paylaşıldı: http://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2016/12/2-73.jpg

  yazık lan! biriniz belediye başkanı biriniz koskoca bakan olmuşsunuz ama hala liseli çocuklar gibi sahte hesaplardan kendinizi öven mesajlar yazıyorsunuz. hayır sizi geçtim çoluğunuz çocuğunuz dışarıda milletin yüzüne bakamaz hale geliyor sizin şu yaptıklarınız yüzüne. hele bakan bey, senin yaptığına ne demeli ''rte gönüllüsü'' nedir ya zaten bakan olmuşsun işte bırak daha ne yapacaksın.