1. şöyle bir dönüp bakınca üç kişilik ilişkilerde pek süreklilik sağlayamadığımı gördüm. genelde ihtiyacım olmadığını söyleyerek avutuyorum kendimi ama denildiği gibi sosyalleşemeyen bir toplumun parçası olmanın getirisi de olabilir.
  abi
 2. üniversite okuduğum yerde vardı böyle bi durumum hatta 3-5 ne varsa, tek sıkıntı erkek sayısı sonsuza giderken hanım sayısı hiç artmıyordu.

  güzeldi ilk başlarda, güldük, eğlendik. ama sonradan anlamsızlaşmaya, zevksizleşmeye başladı. ikili, teke tek ilişkilerin tadı bi başka.

  tabi şimdi okul bitti, başka yerlere sallandım derken o günleri özledim tabi. yerine göre güzel oluyor, arada yapmak lazım.
 3. ilişki yürütme konusunda uyum problemi olmayan insanlarda sıkıntı olmasa da fark; iki kişi biz bizeyiz samimiyiz ama üç kişi olunca toplum içindeyim, çok rahat değilim düşüncesi oluşuyor olabilir.
 4. kendiniz, sevgiliniz ve sevgilinizin en yakın arkadaşının dahil olduğu ilişki şekli.

  şahsen erkekseniz, kaçınılmaz bir durum.
 5. siz, içten içe hoşlandığınız yakın arkadaşınız ve onun sevgilisi ile de oluşturulabilecek ilişki türü.
 6. bakış açısına göre oluşumlar çeşitli olabilir:
  siz, sevgiliniz ve sizden hoşlanan yakın arkadaşınız
  siz, sevgiliniz, sevgilinizden hoşlanan yakın arkadaşı
  yakın arkadaşınız, sevgilisi, yakın arkadaşının sevgilisinden hoşlanan siz vs... ne olursa olsun, aşk iyidir.
 7. siz, sevgiliniz ve kuzeni. bir kisi fazla.
 8. ben, çakmağım, sigaram.
  kuz
 9. üç kişiden birinin kurban olduğu ilişki şekli.

  her daim, üç kişiden biri tüm sorumluluğu üstlenir, yük sadece birinin omuzlarına bindirilir, sadece birinin ahlakı ve namusu sorgulanır. ve yine o üç kişiden biri günah keçisi ilan edilir.

  o kurban olmak istemiyorsanız, uzak durmanızda fayda var.
 10. bunu kadın-erkek ilişkileri ile kısıtlı tutmak yanlış olur. üçüncü kişiyi ise hep karşı cins olarak görmek başlı başına bir yanilsama. örneğin anne - çocuk ilişkisinde bile görülebilir. anne kızı ile sevgisinin arasına ona helal getirecek bir şeyi sokabilir. bu bir şey bazen bir adamdır, bazen bir ölüm tutkusudur,bazen yaşama sevgisidir. hangisini seçeceğine karar verene kadarki süreç üç kişilik bir ilişkidir. çekişmelidir. yine bu örnek üzerinden gidelim kadın ölümü seçse ve bunu başaramasa, çocuğu hep bilecektir annesiyle arasında ölüm olduğunu. her iki taraf için yaralayicidir. üçüncü kişi için ne kadar umursanir bir durum orası tartışılır.

  beklenen" tüm sevgisini bana versin" değildir. beklenen o ilişki kapsaminda diğerini ciğneyecek yaralayacak başka bir “tutkunun” ortaya çıkmamasi, tercih edilmemesidir.