ucuz roman - dana polan - youreads

  • okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
Yazar dana polan
ucuz roman - dana polan
çok sayıda izleyiciye göre quentin tarantino filmleri, özellikle de pulp fiction 1990'ların amerikan sinemasına damgasını vurdu. filmler sert, tempolu, eğlenceli, üslup sahibi ve popüler kültürün başka ürünlerine zekice göndermelerle doluydu; her biri '90'ların postmodernizminin şık birer örneğiydiler. pulp fiction ayrıca çarpıcı bir kült başarı kazandı ve internetteki sohbet odalarında ve hayran sitelerinde ateşli tartışmalara neden olan ilk filmlerden biri oldu. güney california üniversitesi film çalışmaları bölümünde profesör olan dana polan işe pulp fiction'ın üslup ve tekniğini çözümleyerek başlıyor. polan, kültürel ve toplumsal kodların iç içe geçmesinden popüler kültür göndermelerindeki detaya, şiddetin kullanımından ırkçı küfürlere, sert erkeklerin çocuksu hareketlerinden kadınların rollerine kadar her şeyi pulp fiction'a yakışan bir keyifle tartışıyor. filmi izlerken ayrıntıları kaçıranlar üzülmesin, polan bizlere geriye sarma düğmesini nasıl kullanacağımızı öğretiyor.
(tanıtım bülteninden)
 1. pulp fiction - quentin taratino filmini izlemeyeniniz yoktur sanırım. izlemediyseniz de (beğenmeseniz bile) izleyin derim.

  filmi izlerken gözden kaçırdığınız, ya da tam tersi filmi izlerken dikkatinizi çekmiş olan bir çok detayı işleyen bu kitap, filmi tabiri caizse "didik didik" inceliyor. (*:caiz değilse de inceliyor)

  kitap renkli parlak kağıda basıldığından, ilgili sahnelerle ilgili bol bol ekran görüntüsü (türkçe bilmeyenler için gelsin: screen shot) barındırıyor.
  bize de okurken "şerrefsizim benim aklıma gelmişti" , "yok artık" , "amaan, o da neymiş be" gibisinden değişik değişik tepkiler vermek düşüyor.