ufak tefek cinayetler - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.13)
ufak tefek cinayetler
meriç acemi’nin kaleme aldığı yeni dizi bu akşam seyirciyle buluşuyor. kod adı ”ufak tefek cinayetler” olarak açıklanan dizi dört kadının etkileyici hikayesine odaklanıyor.

daha önceden bir çok kez başarılı projelere imza atan ay yapım, yeni sezon içinde oldukça iddialı projelerle geliyor. ay yapım’ın star tv için hazırladığı yeni dizi projesinde başrolleri mert fırat, bade işçil, gökçe bahadır, aslıhan gürbüz, yıldıray şahinler, ferit aktuğ ve tülin özen paylaşıyor.

(dizihaberleri.dizifragmanlar.com'dan alıntıdır)
 1. eskiden yediğin hurmalar gelir bi tarafını tırmalar temalı dizi.

  orijinal türk yapımı sanırım ama birden çok amerikan dizisinin harmanlanıp en çok beğenilen tarafları kullanılmış hali gibi duruyor. tutar gibi gelmiyor bana ama hikaye hızlı ilerliyororadan sarabilir. oyuncu kadrosu gerçekten hoşuma gitti. hele bade işcilin fesatlıktan yediği yaramamış karakteri cuk oturmuş. bir de oya'nın yaşadıkları dokunur bizim gibilere, o intikamını alsın diye bile izleyesi geliyor insanın.

  çok güzel kadınların çok güzel evlerde yaşayıp çok güzel arabalara bindikleri, çok güzel kıyafetler giydikleri bir yapım. buradan da yürüse olur.

  ha bir de, serhan gibi kocası olsun bir kadının, değil en büyük, tek skoru o olsun. adamda ne arasan var amasadakat faktörünü ortadan kaldıracaklar gibi duruyor.
 2. şimdilik güzel gidiyo izlettiriyo
 3. Kurgusuna ayrı, senaristinin çocuklar duymasın'daki yasemin oluşuna ayrı şaşırdığım dizi.
 4. her hafta acaba bu hafta biraz sıkar mı, çizgisinden düşer mi diyorum. yok olmuyor, hep haksız çıkarırsınız umarım. beğeniyoruz.. o iş bende.
 5. dayanamicam yazıcam: bu dizinin diyalog yazarlarını torpille mi işe aldınız olm, bana bi onu diyin.
  dizi kronik türk dizisi hastalıkları yüzünden zaten sıkıcı, arada üç beş diyalog var onlar da içini şişiriyor insanın. dizide olay akışını sürekli yüksek tutmaya çalışıyorlar, öyle olmasa hiç izlenmeycek.

  ayrıca karakterler oturmamış, oturmuyor. pelin mesela iki bölümdür kocasını kıskanmaktan başka bir şey yapmıyor, tam bir naylon karaktere dönüştü.
  ayrıca aldatmayı meşrulaştırma çabası var, çok sinir bozucu.
 6. big little lies gibi başlayıp görüntü olarak benzerlikler tema olarak da apayrı konu işleyen. güzel giden arada izlenilesi. yemek yaparken kenarda açılası bir dizi.
 7. yangın temalı bölümle küçük kadınlar klasmanına geçiş yapmış dizi. her taraf beceriksiz dolu memlekette.
  abi
 8. skala nedir sorusuna beşiktaş ın eski hocası (nevio scala) diyen taylanin eskilere goturdugu dizi:)
 9. bugünki bölüm harbiden çok tırttı. saçma sapan bir yerde bitirdiler ben bunu niye izliyorum diye soruyorum artık. kahrolsun klişeler!!
 10. artık hemen hemen der dizide bir sosyal mesaj durumu söz konusu olmaya başladı. sanırım yerli yersiz yaptıkları ürün yerleştirmeli reklamlarından sonra daha el avuca gelir bir tutum gibi oldu. zira şu 2 saati aşkın yayın sürecine hiç değinmiyorum bile.