1. Terörün amacı insanları gündelik işlerinden alıkoymak ve kendi gündemini oluşturmaktır. Teröre hizmet etmeyeceğim, acımı da yaşayacağım ama dün ne yapıyorsam bugün de onu yapmaya devam edeceğim.!

  Bu arada anlattim bozuklugu çoook iyi yakalamış, tebrikler.

  edit: Youser ismi düzeltildi.
 2. nietzsche kubrick beethoven yazdığına katılmıyorum. Türkü dinleyerek yas tutmakla, aynı gün hatırlayın, ülkemde yaşanan patlamalardan biri gerçekleştiğinde gidip sinema izleyip bunun yorumunu yazmak aynı şey mi? Acınıza acı katan müzikler vardır, ağıtlar yakılır evet. Ama bunun amacı dur ben bir şarkı ya da türkü yazayım değildir. Sevdiğiniz birini kaybettiğinizde oyy gitti kınalı kuzum gibi kendinizden geçme hali ile yazılan bir ağıtı bu konuyla bağdaştırmak doğru değildir.

  Öncelikle daha öncede bu konuyla ilgili yorum yazmıştım aynen duruyor, şimdi kendimi konuyla ilgili aşırıya kaçarak hata yaptığımı fark ettim. Yanıldığım nokta, acısını kitap okuyarak, müzik dinleyerek kafasını dağıtan insanları hiç düşünmemişim. Düşünemedim çünkü ben öyle değilim, çevremde öyle değil. Haberleri izlerken ve ölüm haberlerini alırken bir yandan yemek yiyemeyiz biz, ya da kanal değiştirip tv 8 e geçmeyiz biz. Ben böyle görmedim, tuhaf geliyor o yüzden. Ama acısını, başka insanları katlederek gidermek yerine kafa dağıtmak daha iyiymiş.

  Ama söylemeden geçemeyeceğim yine de tuhaf geliyor, yüzlerce insan ölürken bir saat sonra yolda yürüyen insanların maç, yarışma programları ya da sinema yorumlarından konuşması. Düşünsenize yakınınızı kaybediyorsunuz, büyük bir katliam olmuş ve yolda hiçbir şey olmamış gibi gündelik hayatlarına devam eden insanlar. Bunun adı ne olur? Umursamazlık, vicdansızlık ya da kafa dağıtma. Birinin cenazesi kalkarken gülmek?

  Ne yaparsak yapalım, toplum olarak ayar kaçırıyoruz.
  dedeyle ahiret keyfi
  ozumm
 3. son 2 yılda gerçekleşen patlamaların bir listesi,aslında daha devamı vardı ama telefonumun ekranı yetmedi. şöyle

  her patlama olduğunda "terörü lanetliyoruz" diyip başka hiçbir şey yapmayan vatana millete faydasız birinin açtığı bir başlıktır.bu ülkeyi her bomba patladığında tepki diye teröre lanet olsun diyip kıçının üstünde oturan insanlar değil, sanatla,bilimle,edebiyatla uğraşan insanlar kurtacaktır.