ülkücü - youreads 1. vatandaşına kurşun sıkan (maraş, çorum, taksim... daha sayayım mı?)
  devletin illegal tetikçiliğini yapan,
  sokakta görüşünü beğenmediği insanlara saldıran,
  ramazan aylarında kampüs teröristi olup, yemek yiyenleri linç eden,
  üstüne polis üniforması geçirip sokaklarda yasal protesto hakkını kullanan gençlere tekme tokat saldıran,
  her fırsatta miting ya da stand basan,
  yolda gördüğü küpeli erkeği yahut eteği kısa kızı döven ya da en kötü ihtimalle yaftalayan,
  her ortamda dilinden saçılan ırkçı ve seksist zehirle insanların huzurunu kaçıran,
  kötü işleyen bir devlete baş kaldırmayı kötü bir şey sanan,
  ezici çoğunluğu ağır cahil olan ve hemen her tartışmayı ya sulandıran ya da kavgaya dönüştüren,
  kavga etmeyi, savaşmayı iyi bir bok sanıp daha liseden "meşhur ülkü ocağı kavgaları" ile akademik hayatına müthiş bir giriş yapan,
  ilerleyen yaşlarında da bireysel silahlanma çılgınlığıyla boy gösteren,
  emeğiyle hayatını idame ettiren insanları toprağa ve devlete borçlu sayıp kafasına göre hain ilan eden,
  üst akıl(!) gazıyla elçiliklere, turistlere ya da restoranlara saldırarak ülkenin saygınlığına zarar veren(ki onu da ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar),
  sakat zihniyetiyle yine kendisine benzer çocuklar yetiştirip milletin başına bela eden,
  çoluğu çocuğu kendisi gibi düşünmüyorsa onlara da baskı uygulamaktan çekinmeyen,
  katilleri "vatansever", "dava adamı", "kahraman" ilan edip onlarla övündükten sonra başkalarının halka ya da askere sıktığı kurşundan kendisine haklılık devşirmeye çabalayan,
  hayatında gitmediği, gitmeyeceği, yaşamayacağı topraklardaki insanların hangi dilde konuşacağına karar vermeyi kendisine hak gören,
  üstüne üstlük gençleri nesilsizleşmeyle, toplumu omurgasızlıkla, muhalifleri ihanetle, kendilerini eleştirenleri de akılsızlıkla suçlayan bir insan formudur.

  ha, devletin mallarını da vaktiyle çok güzel hortumlamıştır mehmet ağar'ın karanlık ekibine katılarak, tansu çiller sağ olsun.
 2. gereksiz düşüncedir. .genel olarak sınırların olmasına karşı olan bir insanım. (sınırdan kastım bildiğiniz ülke sınırları.) insanlar doğacakları yeri seçemiyorlar, istedikleri yerde yaşasınlar bari düşüncesindeyim. o yüzden de belli sınırlar ve milleti üstün görmek,bana saçma gelir.
 3. ülküsü olan kişi. ülkü sahibi. dar alanda kısa fikir paylaşımında, ülkemizde siyasi ve ideolojik bir zümre olan milliyetçi, turancı ve türkçü akımını remz etmektedir. kendilerini vatan evlatları olarak tanımlayan ve ocaklarına ''ülkü'' dedirten, ülküleri milliyetçilik düzleminde olan iş bu cengaverler, aidiyet nutuklarını dini sos kullanma suretiyle ''dini ve milli'' şuur denkleminde, iki aidiyet ve uç mefhumu aynı potada eritirler. ırkçılık gibi insanlık suçuna bulaşmadığı sürece, her insanın menziline varma uğraşı içerisinde ter döktüğü, hislendiği ve mücadele verdiği bir akımdır. fakat akımın müntesipleri sıklıkla ''ırkçı ve faşizan'' bir hal üzerine yollarını kat etmişlerdir. dini jargonun da araya sokulmasıyla birlikte, dinden referans alan ve dini ırk düzeyine sokma sürecine gitmiştir. islam dinine olan teslimiyet şartlı olmamakla birlikte, dine göz kırpmanın yolu ırkını methedici ve kayırıcı bazı uydurma sözlerle (hadis) bilenmiştir.

  ülkücü. ülküsü olan kişi. ülkü, ülkemizde ocaklara mahsustur. oysa her birey bir ülkü sahibidir.

  turancılık, ırk, milliyetçilik, islam, din, faşizim, siyaset, ideoloji, ülkü ve insana dair bu bilumum kaos dolu bu fikir filizlenmeleri şehrin romantik havasına pek bir ağır, pek bir cevval ve uzun meseleler bunlar. debdebeli ve şaşalı itiraflarım kelimelere boyanmayı bekliyor. ama benim buna mecalim yok. ve kelimeler demişken, az önce sözlükte ''kelimeler'' başlığının açılmamış olduğunu gördüm ve buna çok şaşırdım. sözlük ve sözlüğü var eden mana katresi kelimeleri tanımlamamak. istirham ediyorum tez bir yazar tarafından başlık açılsın, kelimeler başlığı açan yazara sağanak sağanak yağsın.
 4. bir kafaları var yeminle anlamıyorum arkadas, tek bir tanesini bile çözebilmis degilim. benden uzak, kimseye de yakın olmasınlar, mümkünse azalarak bitsinler.
 5. dünyadaki en ülküsüz ideolojiye sahip bireylere verilen ad.
  engel
 6. genelde gruplar halinde gezerler. islamcı olduklarını iddia ederler ancak ne kadar ülkücü tanıdıysam hepsi cumadan cumaya müslüman. tabi kimsenin dinini sınayacak değilim de biraz da dinin gerekliliklerini yaşamalarını beklerim ki sözde kalmasın bazı şeyler. toplanıp cumaya gitmeyi marifet sanarlar. özellikle seçim zamanı takım elbiseli, bıyıklı geniş bir kitle görürsünüz cuma namazlarında.

  birçoğunun kafası fazlasıyla karışık. özellikle 15-20 yaşları arasında çok fazla ülkücü görebilirsiniz ki bunların çoğu mevzuyu dahi bilmiyor. benim lise zamanlarımda da ülkücülük çok popülerdi. onlara karışılmazdı çünkü arkaları çok sağlamdı(!).
 7. teoride nedir çok bilemiyorum fakat pratikte;

  rusya yerine hollanda konsolosluğa basan.
  çinli dövmeye niyetlenip, koreli, uygur türkü linç eden,
  kürt linç etmek için yola çıkıp, kendi ocaklarına kayıtlı esmer bir vatandaşı döven topluluktur.

  hayır bu sırf cehalet değil. bizim enişte 40 yaşında yrd. doç. adam kurt baskılı penyeyle falan geziyor. lan sen metalci, rapçi ergen misin bu ne? :)
 8. irkçılığın vücut bulmuş hali. aklıma geçmiş seneler içinde kanayan gül ve silah resmini getirdi.
 9. çok güzel uzun uzun anlatanlar olmuş. kısacası da "boş adamlardır-kadınlardır. bomboş."
 10. her insanda standard aksesuarlardan birisi olan beynin, kullanicisi tarafindan islevlerinin durdurulmasi sonucunda ortaya cikan bir enfeksiyon turu. emareleri arasinda gerizekalilik, hilal biyik, isporta tezgahindan tespih, siyah takim elbise, yumurta topuk ayakkabi ve beyaz sahin otomobil gosterilebilir. suruler halinde katliam yapmak ve kafatascilik sapkin ideolojilerinin temelleridir.

  (bkz: corum katliami)

  (bkz: maras katliami)

  (bkz: sivas katliami) gericilerle ortak organizasyon

  (bkz: bahcelievler katliami)

  duzelti: harf