un conte de noel - arnaud desplechin - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
un conte de noel - arnaud desplechin
kalabalık vuillard ailesi bir araya geliyor: junon ve abel, elizabeth ve oğlu paul, henri ve kız arkadaşı, ivan ve eşi sylvia ve küçük oğulları ve kuzen simon.

6 yıl önce elizabeth, henri'nin borçlarını ödedikten sonra bir daha hiç görüşmemişlerdir. 16 yaşındaki paul’ün ise zihinsel sorunları vardır ve bir klinikte tedavi edilmesi gerekmektedir. junon ise bir nakil operasyonu geçirmezse sadece birkaç aylık ömrü kaldığını öğrenir. bu haber sonrası bir araya gelen aile, işleri yoluna koyup kavgasız gürültüsüz bir çıkış yolu bulabilecek midir? beyazperde.com


 1. 2008 yapımı modern bir noel masalı.

  "keder, boyalı bir arka plan gibi. gözyaşlarının beni dünyaya bağlayacağı yok." hüzünlü film.

  bir saniye durmuyor, sürekli konuşmalar devam ediyor, mekanlar, eşyalar, kıyafetler, saçlar, müzikler başarılı. iyi yazılmış, iyi oynanmış, iyi çekilmiş, iyi anlatılmış hikaye. emmanuelle devos'u iki yerde angela bassett'e benzetiyorlar ama ondan çok melvil poupaud > matthew fox'a benziyor. 1:45:04 da catherine deneuve'nin oturuşu sharon stone'un temel içgüdü filmindeki oturuşundan daha çekici.

  "biz, bilginin peşinde koşanlar, iyi bir sebepten kendimize yabancı kalırız: kendimizi asla ama asla araştırmayız. günün birinde benliğimizi nasıl bulabiliriz? ganimetimiz bilginin arı kovanlarında bulunabilir. aklımızın balını toplayan arılar durmadan araştırırken, kalplerimiz tek bir şeye odaklanır: eve elle tutulabilir bir şeyler getirebilmek. kalan şeylerin ve hayatın sözde deneyimlerini, içimizden kim ciddiye alır ki? kimin zamanı var ki? saatin on ikiyi vurmasını duyanlar bir silkelenip kendilerine sorarlar: 'saat kaça vurdu az önce?' böylece gerçeği öğrenen kulaklarımızı ovuştururuz ve şaşırmış bir şekilde sorarız kendi kendimize 'ne geçti elimize şu zamana kadar?' bahsi geçen gerçeğin ardından geri almaya çabalarız sonra, on ikiye vurasıya kadar geçen saatleri, deneyimlerimizi, hayatımızı, özümüzü ve süreç boyunca hesabını şaşırdığımız şeyler. yabancıyız kendimize. anlamıyoruz kendimizi. kendimizi bilginin peşinde koşmayanlarla ilişkilendiriyoruz."

  ayrıca anne consigny ve chiara mastroianni de oynuyor.