üniversitelerdeki ülkücü terörizmi - youreads 1. PKK'ya katılan üniversite gençleri
  Bu üniversitedeki terörün geldiği nokta.

  İstanbul Üniversitesi Barış(!) kutlaması

  bu da bonus. Bu türküleri söyleyen insanlar elbette ki türkülerden sonra etrafa çiçek dağıtmıyor..
  ama sorsan,barış-kardeşlik

  sözleri;
  Ellerinde Bixiler,
  Düşüyor Skorskyler
  Ellerinde Doçkalar
  Düşüyor tüm Kobralar"
  Partileri PeKeKe
  Vuruyor APOcular
  Orduları HPG
  Vuruyor APOcular
  Önderleri Öcalan
  Geliyor APOcular
  Vuruyor APOcular
  Siz dağda biz şehirde
  Vuruyor YPGH
  Ellerinde fişekler
  Düşüyor Ülkücüler
  Ellerinde sopalar
  Ağlıyor güvenlikler
  elbis
 2. üniversitelerdeki terörizm problemidir. kim tarafından yapıldığının nasıl bir önemi var çözememekteyim.
 3. her fikrin, her ideolojinin bir destek bulduğu kesim vardır. ve bireyler eğer bu ideolojiler çatısı altında birileri ile ortak hareket etmek isterlerse bu onların en tabii haklarıdır. nerde nasıl yapılandıkları kimseyi ilgilendirmez.

  burda sıkıntı yok.

  sıkıntı, birlikten doğan gücün verdiği ego ve bunun sonuçlarında takılan hal ve hareketler. yanlış seçilen örnek karakterler ver bunlardan alınan ilhamla bozulan kişiliklerin, bir türlü kendi olamaması, bilakis desteklediği fikrin bir cümlesi gibi ortalarda takınma şekli son derece doğal olmayan görüntüler veriyor.

  bu denli yüksek aidiyetler, özgünlüğün önünü kaparken, biriken insan tortusu içinde düşünme belirtilerini bırakıp, fikri fiziksel güce indirme kolaylığına kaçabiliyor.

  özellikle bahsi geçen grubun, üniversitelerdeki yarattığı algı çok olumsuz. bunu biliyorlar da. ama bu konuda ne düşünüyorlar, onu bilemiyorum. eğer düşündükleri şey, onların arkasında durdukları fikirlere saygı duymuyor oluşlarından dolayı insanların onlara da art niyetle bakıyor oluşu ise yanılıyorlar. olay neredeyse tamamen imaja indirgenmiş durumda. verdikleri fotoğraf çok kötü. hal ve hareketleri, konuşmaları, sohbet ediş şekilleri, birbirlerine taktıkları lakaplar, ve üslupları, kendi aralarında havalı gelebilir, ama dışardan bir gözle ne yazık ki yanılıyorlar.

  amaçları hakkında yorum yapmayacağım, ne isterlerse ona inanır o uğurda çalışırlar. ama bu uğurda vazgeçtikleri kendileri oluyorsa ben de kendilerinden vazgeçerim.

  kısacası, güruhun bir parçası olduğunuzda aranızdan hangisiyle konuştuğumun, dolayısıyla da seninle muhabbetimin hiç bir ayırt edici özelliği kalmıyorsa, senin de kalmıyor arkadaşım. davanı kendine uygun bir şekilde savun. kendin olarak düş peşine. kolaya kaçma, hazır fikirlerin sıkı sıkıya takipçiliği lüksü bir insana yakışmıyor. yor kafanı, yor bedenini, yor zamanı. zaten miladını çoktan doldurmuş bir fikrin destekçiliğini yapıyorsun, bari sen üzerine koy bir şeyler. bir adım attır.
  ufo
 4. hepsini toplasan bir insan evladi yapmiyor ne yazik ki.

  bakın bir solcu yapmiyor demedim. demem de zaten. bir insan evladı yapmıyor dedim.
 5. ülkücülerin vatan millet sakarya lafları ederek varlığını reddettikleri terörizm. ülkücü çetelerin yine ülkücü hocalar yardımıyla sınav sorularını çaldıkları, ülkücü reislerin fakültelerin namusundan sorumlu oldukları, tipini ya da karakterini beğenmedikleri,takıştıkları adamı 'terörist' diye fişleyip hayatı burnundan getirdikleri, küpeli birini görünce 10 kişi toplanıp dövdükleri bir üniversitede okudum.

  ****
  ülkücülük; memleket faydası gözeten,faydalı bir akımdır lakin memlekette ne kadar işe yaramaz,kendini ancak kavga-dövüş-küfür üçgeninde ifade edebilen,tetikçilik yapabilme potansiyeli yüksek adam varsa kendisine ben 'ülkücüyüm' diyebilmekte ve ocakta kendine yer bulabilmektedir.

  ****

  şunu da eklemeden edemeyeceğim; akp'nin yaptığı nadir iyi şeylerden biri de belki bu ülkücü terörizmini minimuma indirmesidir. bir üniversite düşünün ki, kampüsünde yüzlerce araçlık bir konvoy kurulabiliyor ve bu konvoy tekbirler eşliğinde slogan atıp intikam yeminleri edebiliyor. bir akademik ortama yakışmayacak o iğrenç anları bir daha asla yaşamayız inşallah.
 6. üniversitelerdeki kollektif terörizminin laciverdidir.
 7. serin
 8. dayak yiyeceklerini anladıkları an kaçarlar, sayıca üstünlükleri karşılarındakinin 10-15 katı değilse tırsarlar, arkalarına bakmadan kavgaya giremezler. cehaletin verdiği eziklik, muhafazakarlığın verdiği bastırılmışlık, milliyetçiliğin verdiği özgüvenle, üniversiteyi bitirdiklerinde downing kruger sendromunun bir örneği olarak müthiş noktalarda iş bulurlar.
 9. dedi ,kürtçü.
 10. istanbulda'ki devlet üniversitelerinde müsgenç terörizminin tırnağıdır.