1. uşak üniversitesi 2006 yılında sadece birkaç binası ve fakültesiyle uşağın 8 kilometre dışına, her üniversite gibi dağın başına, kurulmuş bir devlet okuludur.

  tercih listesine bu okulu eklemek isteyen, benimde halen öğrencisi olduğum bu 11 yaşındaki üniversite hakkında bilmeniz gerekenler şunlar;
  uşak üniversitesi şuan sizin için az sayılabilecek fakat uşak için makul bir sayı olan 20 binden fazla öğrenciyi ağırlamakta. ayrıca içerisinde 900 akademik personeli ve 11 fakültesi bulunmakta. üniversite alanı kampüs havasının biraz dışında. bunun nedeni daha çok okulu bir inşaat alanı olarak görmemize bağlayabiliriz. yeni yapıların ve binaların yapılması dışında okulun görselliğini zenginleştirmek adına aydınlatma ve yol yenileme çalışmaları yapılmakta.

  kampüste besyo derslerinin yapıldığı bir kapalı spor merkezide var. bu spor merkezi; 2000 kişilik şehrin basketbol takımı olan `uşak sportif` takımına ev sahipliği yapan bir spor salonuna, yarı olimpik yüzme havuzuna ve bir tanede fitness salonuna sahip. üniversitenin merkezinden bulunan yemekhanesinin dışında 2 tanede fakülte binalarının altında yemekhaneler mevcut. açıkçası yemekleri üniversite standartlarının üzerinde bir kalitede yemek veriyor. yine kampüsün merkezinde sayılabilecek içinde çalışma odaları, derslikler ve bolca yer verilen bilgisayarlı çalışma masalarına sahip olan gayet doyurucu bir kütüphanesi var. kütüphane ve yemekhanenin dışında üniversitenin çarşı adı verilen yerde sinema, market, kafe gibi yerler mevcut.

  bir öğrenci için uşak yaşam standartlarına bakacak olursak söylemek istediğim birkaç şey daha var. öncelikle kiraları aşırı pahalı. gezilecek görülecek yerleri küçük şehir olduğundan dolayı haliyle az. büyük şehirden gelmişseniz bu şehir siz biraz küçük gelebilir. yiyecek içecek fiyatları konusunda ise ortalama fiyatlara sahip. aradığınız her şey mevcut fakat sayısı az. makul miktarda apaçisini, yobazını da içinde barındırıyor fakat şehir yoğunluklu olarak popüler kültürün etkisinde. insanları samimi ve öğrenci sever.

  son olarak uşak üniversitesi büyük ihtimalle bundan 5 6 yıl sonra ergenlik çağını bitirmiş büyük bir üniversite olacağının sinyallerini veren başarılı bir üniversite. ayrıca geldiğiniz için pişman olabileceğiniz de bir üniversite. karar sizin.

  edit: öğrenmek istediğiniz tüm detayları mesaj bölümüne soru olarak bırakabilirsiniz.
  dokuz