üslup - youreads  1. hani kişilerin aurası vardır ya, yalan söylemez ruh halleri hakkında; üslup denen şey de kişiliğin aynasıdır bana göre. söylediğiniz, söyleyemediğiniz her ne olursa olsun; yazı dilinden beden diline, seçilen kelimelerden yapılan vurgulara kadar kişiyi oluşturan yapıtaşlarının x-ray'idir. çoğu zaman içeriği gölgede bırakabilecek kadar önemlidir.
    doğru zamanda doğru yerdeydim derler ya bazı başarı hikayelerinde, bence ona doğru yaklaşımı da eklemek şart.
  2. hangi düşüncede olursanız olun üslubunuzla ters köşede yer alabilirsiniz. özellikle konu siyaset ve din gibi kıldan ince, kılıçtan keskin konular üzerinde; bir oraya bir buraya gidip geliyorsa.

    bazen bakıyorum aynı fikirlerde olduğum insanların üsluplarına, o kadar itici geliyor ki. yani ben bu adam ya da kadınla nasıl aynı düşünebilirim ki diyorum. diğer yandan farklı düşüncede olduğum kişinin üslubuna bakıyorum, bal gibi de güzel anlatmış... kesinlikle desteklemiyorum, çok farklı düşünüyoruz, aykırı bana göre ama ele alış tarzı yıkıcı ve parçalayıcı değil. haklılığını ispatlamak için tabiri caizse bağırmaya ve üste çıkmaya çalışmıyor.

    ben de insanım ve empati duyum hiç de azımsanmayacak seviyelerdedir. yaşadığımız pek çok olay, kişi ya da durum bizleri çileden çıkaracak atom bombası niteliğinde biliyorum. durun, susun, aman olmaz ... gibi sırf laf etmiş olmak için de laf edecek ne gücüm var ne de haddim. ama kimseleri de salak yerine koymayın. şu an bize dayatılanlar ve dayatanların ekmeğine yağ sürdüğünüzü de unutmayın. öfke ve hararetle bir şeyleri ispat etmek ve anlatmak; zirvede çığlık atmak gibi. çığın geldiğinin farkında olarak hareket edin. işte üslup bu kadar önemli.