1. gece güzeldir, güzel.

    insanların büyük bir kısmının uyku düzensizliğinden muzdarip olması nedeniyle gece uyuyup, gündüz çalışmaları ve sizin de onlara ayak uydurmak zorunda oluşunuz büyük dert.

    "görmezler mi ki biz, şüphe yok ki dinlensinler diye geceyi yarattık, gözlerini açsınlar diye de gündüzü; şüphe yok ki bunda deliller var inanan topluluğa." (bkz: neml/86) ayetinin varlığını da inkar etmiyorum elbette ama geceyi bu kadar güzel yaratan da sensin allah`ım.
  2. biyolojik uyku saati sabah 6 - öğlen 3 arası olan bir birey olarak, uykumu normal insanların uyku düzenine uyduramamaktan son derece muzdaribim. insanların "normal" diye adlandırdığı bu düzene ayak uyduramayıp kırk sekiz saatten fazla uykusuz kaldığım birçok gün oldu. işin kötü yanı uykusuzken kafamı toparlayamıyor, söylediğim kelimeleri de süzgeçten geçiremiyorum pek. lisedeyken bu lanet huyu bilen şerefsiz arkadaşlarım, birkaç saatlik uykuyla geçen günlere dayanamayıp sıraya kafamı koyup yarım saate yakın kestirdiğim hemen hemen her anda, gerek ailevi gerek kişisel bütün sırlarımı ağzımdan alıyorlardı. bu lanet problemi bir ara hapla çözmeye çalıştım ama okul döneminde düzeni daha da bozdu. şimdi ise "normal" insanların düzenine ayak uydurabileceğim bir yöntem arıyorum.