1. vardır bi sıkıntı bence. yoksa ne diye uyuyamayacaksın kii???
  gundi
 2. vücudu nasıl alıştırırsan öyle gider. gerisi hikaye birader
  gundi
 3. bazen aklına saplanan, çözüm bulamadığın bir sorudan, bazen rahatsız olduğunu düşündüğün bir yastıktan, bazen de bunlardan hangisi diye düşünmekten...
 4. bende bu durum genelde düşünmekten uyuyamamak halini alıyor. kafayı yastığa koyduğum andan itibaren konu konuyu açıyor ve düşünmekten uyuyamıyorum. bu durumda televizyonu açıp herhangi saçma bir program eşliğinde yarım saatte uykuya dalıyorum.
 5. kitap okumayı uyku getirme alışkanlığına dönüştürmek büyük hata, aksine okurken uykunuz geliyorsa bunu okumayı kesip uykunuzu açacak eylemlerle bozunuz.
  fazla spoiler vermeden konunun çözümü due date filminde işlenmiştir, izlemeyenlere şiddetle önerilir, uyuyamama probleminiz olması şart değil elbette. izleyenlere kıps.*
 6. gözünüzü kapatıp bolca düşünün.
 7. bazen sinir bozucu olsa da alışıyor insan, aşırı yorgun düştüğüm zamanlar öğle tatillerinde falan yarım saatlik kısa bir uyku çekmeye çalışıyorum o da yetiyor bana.
  jan
 8. özellikle önemli sınavlar ya da buluşmalardan önce boğuştuğum azılı düşmanım. "şimdi bi güzel uyurum oh uykum da var zaten" diye yatağa girilir, "yarın şunu şunu yaparım, şu saatte hazırlanırım yarım saat sonra da çıkarım ama bi dakika ya trafik olur mu acaba? erken çıkayım da beklerken kitap okurum ne olacak evet evet ya" diye devam eder ve en lanet ve içinden çıkılmaz safhaya girilir; "bugün o mesaj da bana laf mı soktu acaba? keşke alttan almasaydım şunu desem ne güzel olurdu of be! 2000 kelimelik paper var daha ya napıcam ben onu? aaay uyuman lazım sus sus tamam! aa bi dakika paper'a şöyle mi başlasam ya evet bu güzel oldu not alıyım kesin unuturum..." yıllar önce yaşanmış kötü olaylara, yerin dibine girilen anlara kadar her şey düşünülür ve bu sinirden ağlamak suretiyle uykuya dalana kadar yaklaşık 3-4 saat devam eder.
 9. bu ara bende kendini sabahın köründe uyanıp bir daha uyuyamamak olarak gösteren illet
  gecenin ipleri elimde
  ama işsizliğimin son günlerini sabah 7 sularında kalkarak hiç etmesem keşke