vezir parmağı - mahsun kırmızıgül - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (2.33)
vezir parmağı - mahsun kırmızıgül
3 katıya yayılmış, farklı coğrafyalardan ve farklı kültürlerden insanları tebaası olarak bünyesinde barındıran osmanlı imparatorluğu uzun yıllardır bitmeyen savaşlardan yeni bir tanesine daha girmektedir. ülkenin dört bir yanından eli silah tutan erkekler asker olarak orduya alınır. imparatorluğun 5 ayrı bölgesinden yola çıkan, farklı kültürlere ait hamallar savaşa giden bu ordunun neferleri olacaktırlar...
filmin yönetmenliğini ve senaryosunu mahsun kırmızıgül üstlenirken filmin yapımcılığı ise boyut film'e ait. oldukça kalabalık bir oyuncu kadrosunun yer aldığı yapımda başrol yine mahsun kırmızıgül'e aitken, kendisine ali sürmeli, selim bayraktar, peker açıkalın, orçun kaptan, levent sülün, rana cabbar, metin yıldız, talat bulut, altan erkekli, cihat tamer, nuri alço ,muhammed cangören, hayrettin karaoğuz, yasemin yalçın, gülben ergen, ece uslu, derya şensoy, meral çetinkaya, aydan burhan, güner özkul fatoş seymen,suna selen ve defne yalnız'dan oluşan oldukça kalabalık bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor.


  1. hakkında yapılan karalama kampanyalarına aldırmadan gidip izlenecek film. vay efendim örf ve adetlerimize uymuyormuş (külliyen yalan) vay efendim dini duyguları rencide ediyormuş (anlatılanlar yaşanmamıştır diyecek kim var) vay efendim mahsun pkk'ye yardım ediyormuş (he yavrum he hep aynı palavra) bunlara kulak tıkayarak gidip izlenecek bir film. konu olarak alışılmışın dışına çıkıp dramı azaltarak komediye ağırlık vermiş ve gayet başarılı olmuştur. zaten verdiğiniz 10 tl ile hayatı yeniden keşfetmeniz gerekmiyor film size vermesi gereken mesajı çok güzel veriyor merak etmeyin. kadro olarak bence inanılmaz güzel ve çok geniş bir kadro sırf bu adamları bir araya getirebilmek bile başlı başına bir başarı. görsel olarak zaten gözünüzü doyuruyor harika mekanlarda çekilmiş. amacım mahsun kırmızıgül güzellemesi yapmak değil ama yok yere bu filme bok atılmasına da gönlüm razı olmuyor. kısaca akp'liler izlemeyin diyorsa kesinlikle izlenmesi gerekir diyorum.