1. kişiye özel internet sayfası yaptıkları anda bıraktığım şoparatör. kampanya var ama sana yok ona var, paket var ama sana yok şuna var diyebiliyorlar artık. daha doğrusu seni bi kere avladılar mı konuyu kapatıyorlar ayda en az 50 lira fatura ödemen bir şekilde sağlanıyor. ürkütücü açıkçası.

  faturasız ise telefonla kontör yüklemeye kalktığınız anda 1 yıl boyunca ücretsiz kontör yükleyebilme hakkı dye saçma sapan bir hak satmaya çalışıyorlar. zaten kontör parasını biz veriyoruz bir de bunu yüklemek için niye ayrıca para verelim ki? bir de bunu yaparken kontör yüklüyorum onayı ile satış yapıyorlar ki bunun adı sahtekarlıktır. çoğu kişi bu konuda mağdur oluyor.

  son durumda anladığımız şu; yılda bi kere operatör değiştirmek zorundayız. mesela şimdi avea'ya geçtim, paketim 15 tl 750 dk. konuşma, 2 gb internet, 1000 sms var. vodafondayken faturam 50 tl idi sadece internet 4 gb gerisi aynıydı. bir anda aynı şeyi 35 tl karla alabiliyorsunuz. şimdi 1 sene geçer ttnet de bana her türlü kampanyayı kapatır 50'ye zorlar ben de turkcell'e geçerim. sonra vodafone'a sonra yine avea'ya.

  standart olan maksimum 25 tl ödemektir. fazlasını ödeyen operatör değişsin, faturasıza geçsin.
  abi
 2. dört yıl boyunca çalıştığım kurum ve doğrusunu söylemek gerekirse hepsinin tek amacı cebinizde ki paranız. her ay verilen kotayı yaptıkça sizden sürekli fazlasını isteyen ve ürettikleri dandik telefonları müşteriye satmaz isen çalışanın da parasının neredeyse yarısını kesen bir kurum. hizmetleri de gerçekten berbat çünkü bir ara akıllı telefonda internet paketim bitmiş ve hücresel veri açık kalmıştı, bende bilerek düzeltmedim çünkü 7.5 tl den sonra bana o günün sonuna kadar internet vermeleri gerekiyordu.

  o gün 26 tl olan kredimin hepsini yediği gibi internet hakkı da vermemişlerdi. müşteri hizmetlerini aradım hepsini tek tek anlattım beni normal müşteri sandığı için geçiştirmeye çalışıyor ve yaptıkları hatadan ceza yemeden kurtulmak için '' interneti açık bırakmışsınız işte ondan dolayı diyordu.'' ben 4 yıllık vodafone çalışanı olduğumu söyleyince sanki kendi arkadaşı imiş gibi azarlamaya başladı. sonra tabi ben işin inceliklerini bildiğim için şikayetler oluşturdum iş yerinde ki bilgisayardan, sonra benden tamamıyla kurtulmak için ve ceza yememek için 3 ay boyunca bedava internet ve 50 tl kredi vermek zorunda kalmışlardı.

  yani işin kurallarını bilmeyenleri soyan bir kurumdur. diğer bütün operatörler ve büyük şirketler gibi.
 3. voice, data ve phone kelimelerinin kullanılmasıyla oluşmuş ismi bu gsm operatörünün.
  gsm de 'global system for mobile communications'tan geliyor.
 4. bugun saat 16.00 gibi 25 tl yukledim. alacak paket aradim lakin bulamadim. nasil dandik bir sistemleri varsa butun paketler "bu pakedi kullanmak icin 1 ay icinde hattinizi vodafona'a tasimis olmaniz gerekmektedir" diyor. yahu hangi pakedi kullanayin o zaman ben? ciddi ciddi yok alinacak paket. bulamadim. para duruyor oylece.

  neyse asil sorun o degil, hesapta yeterince para olmayinca sonra bir 10tl daha atmak uzere telefonu elimden biraktim. eski tarifem 32 tl. saat basi anlamadigim sebeplerden 15 kurusumu kesiyor. 0.8 kilobayt internet kullandigimi bahane ediyor. bak 0.8 kilobayt veriden 15 kurus alma yamyamligini gectim, telefonun mobil verisi bile acik degil. wifi'a bagliyim. bu neden oluyor bilen biri varsa mesaj atabilir mi? veya 24.7'tlye kadar guzel bir paket onerisi alabilirim. tik tik tik gidiyor para resmen. sabaha kadar. zaten dun de hesabin dibinde kalan 7 tl'yi silmis. onu neden goturdu bilmiyorum. eminim 7 tl vardi orada cunku planim +25tl ekleyip kullandigim pakedi almakti (tam 32 tl)

  resmen hattimi tasidigimdan beri yukledigim 50 tl'nin 20'sini cebe atti adamlar. ben anlamiyorum bu isten bir sey. konusmalardan sonra surekli "aradiginiz kisiye cep kartviziti yollamak ister misiniz?" diye bir sey geliyor. hayir diyorum. acaba o sebepten mi oluyor bilmiyorum. ayrica, cep kartviziti nedir?

  turkcellden kactim buna tutuldum yemin ederim. bu nedir ya.

  duzenleme: 0.8 kilobayt ile bu entry'i bile indiremezsiniz muhtemelen birakin web sayfasini falan... 800 harfe denk geliyor.

  duzenleme 2: ekranda yanlislikla bir yere mi dokundum bilmiyorum cep kartviziyi zimbirtisina abone olmusum. sim secenekleri kismindan kapatabilirsiniz...
 5. daha önce de yazmıştım (#152316) vodafone hesabımdan olur olmadık internet kullanımları çıkarıyor ve para kesiyor diye. o gün sorunun cep kartvizit zımbırtısından kaynaklandığını sanıp kapamıştım. ekrana "0.1 kilobayt veri için 15 kuruş kestik" mesajları gelmemeye başlamıştı. ben de tamam hallettim demiştim.

  bugün sabah uyandığımda ise bir sms yollamışlar. sms aynen şöyle:

  !---- spoiler ----!

  11 tl'lik kullanım limitine ulaştığınız için 23:59:59 saatine kadar internet kullanımlarınız ücretsizdir.

  !---- spoiler ----!

  hesabımda 24 tl vardı. 11 tl limit olmasına rağmen nasıl olduysa bunun 21 tl'sini çekmişler ve geriye 3 tl kalmış. 1 haftadır mobil veriyi katiyen açmadım. wifi'a bağlıyım. bunun nasıl olabileceğine dair hiçbir fikrim yok. hesap hareketlerimin dökümünü aldım internetten, şöyle bir şey gözüküyor: http://prntscr.com/caohjn

  bu adamlar benim tam tamına 25 liramı iç ettiler.

  bundan önce de hesabımda 7 tl varken pakedim bitmişti. mesajın gelmesinden mobil veriyi kapamama kadar geçen 3 saniye içinde 7 liralık internet harcamışım ve onu da aldılar.

  zıkkım olsun ne diyeyim ne kısa zamanda başka bir operatöre geçiyorum. buna da turkcell'den gelmiştim her ay 40 tl fatura getiriyorlar diye. pahalı hizmet almak paramın çalınmasından iyidir be. en azından telefon çekiyor.
 6. bütün şirketler gibi önceliği para kazanmak, karı maksimize etmek olan telekom firmasıdır.

  ancak bunun yanında güzel sosyal politika destekleri de bulunuyor,

  - Önce Kadın
  - Yeşile Saygı
  - Düşler Akademisi
  - Geleceğe İlk Adım

  Sosyal sorumluluk sayılabilme ihtimali olan uygulamalar,

  - Kırmızı Işık App'i
  - İlk 6 yıl
  - Engelsiz Dünya
  - Akut

  Gİrişimcilere Destek için

  Fikir Çarkı

  Tarife olarak da çocukları olan aileler için şöyle bir şey çıkartmışlar sosyal sorumluluk olmasa da güzel bir şey.
 7. hayatında herşeyi orta şeker yaşayan ben için kıvamında bir operatör firması. çekim gücü avea'dan iyi tarifeleri turkcell'den daha cazip. müşteri ilişkileri konusundada bugüne kadar bir sıkıntısına rastlamadım.
 8. bugun itibariyle internet hizmetleri çökmüş durumdadır. bunun dışında şu ana kadar hizmetlerinden gayet memnun haldeyim.

  edit: sonradan durum düzeldi sayılır.
 9. türkiyede de hizmet veren dünyanın en büyük telekom şirketi.
  ancap
 10. süpernete devam adı altında günlük 250 mb ye 5 tl kesik atarak resmen gasp etmiş bulunuyor bundan sonra içinde para tutmam tutunca hemen çöküyorlar.