vodafone arena - youreads 1. inönü' ye veda ederken biber gazı yemiştim bu stada biber gazı yiyerek girmek nasip oldu. bu beşiktaş taraftarı ne etti la size.
 2. 43.500 kapasiteli stadyumun 30.000 adet koltuğu kombine ile satılmış durumda. bu 30.000 rakamının 18.000 tanesi önceki sezonlarda alınan vodafone arena kombinesi, 12.000 adet kombine ise yaklaşık 30 saate satıldı. sponsor biletleri satışa açılmayan ve bilet olarak satılacak kısımda ise kombinesi olmayanların biraz zorlanacakları aşikar. bunun yanı sıra sezonun son 3 maçında özel satılacak kombinelerden koltuk başı 200 tl alınması durumunda 25 milyon tl gibi bir hesapta olmayan gelir kasaya girecektir.

  3 adet loca satışında borsaya açık şirket 1 adetinin, bjk derneği ise 2 adetinin gelirini alacaktır, yani gelir paylaşımı localarda 1/3 bjk, 2/3 bjk derneği şeklindedir. ancak biletlerde ve kombinelerde tüm gelir aş'nin.

  edit 1 : kombine satışlarının %100 olarak şirkete aktarılacağı bilgisini teyid ettim.
  reax
 3. inşaat çalışmalarını hergün sosyal medyadan takip ettiğim, yetinmeyip zaman zaman etrafında turlayarak heyecanlandığım, bitmesini dört gözle beklediğim, beşiktaşlı ruhu ve inceliği ile boğaz'ın en güzel yerine takılan inci. kısa bir süre sonra dolmabahçe' nin gecesi ayrı, gündüzü ayrı parlayacak.
 4. açılmasıyla yeni, karlı ve sürdürülebilir bir futbol yönetim modelinin başlayacağı stadyum
 5. yaşadığı bu kadar sıkıntıya rağmen kulübün bu yatırımı başarması olağandışı bir durumdur.
  bu kadar değerli olmayan arazisi için galatasaray aleyhine hangi dümenlerin döndüğünü bilenler için ayrıca büyük bir sürprizdir.
  stadı bitirebilme sürecinde kimlerin yöneticilere ne laflar ettiğini tapelerden duymuş biri olarak yönetimi ayrıca tebrik etmek gerekir.
  ankara'da yaşasam bile kombinesi olan arkadaşların yaşadığı sıkıntıyı görebiliyorum.
 6. yıkılış anından beri sürekli resimlerini takip ettiğim, yapımı tamamlandıktan sonra nice başarılara imza atacağımız mabedimiz.
 7. yönetimin sözde bugün açılış tarihini açıklayacağı stad ama görünen o ki yalan oldu.
 8. Ne yazık ki görüntüsü beklediğim gibi olmayan stadımız.tabi gönül isterdiki daha estetik görünsün...gerçi daha sonra düzeltilebilir bu görüntü ama çokta önemli değil önemli olan içinde 40 bin aç,delirmiş,göçebe beşiktaşlının yaratacağı atmosfer.

  *an itibariyle ilk çim serilmiştir.

  hayırlı uğurlu olsun
 9. (bkz: 11 nisan beşiktaş bursaspor maçı) için 10 nisanda genel satışa sunulacak olan biletlerden, eğer bulabilirsem, alarak gelmeyi planladığım türkiye'nin en yeni ve en iyi stadyumu.