wall·e - andrew stanton - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.97)
wall·e - andrew stanton
dünya gezegenini terk eden insanlar tarafından unutulduktan sonra, uzun yıllar boyunca yapayalnız yaşayan ve bu süre içinde programlandığı işle (çöp tasnifiyle) uğraşan robot wall-e, günün birinde eve adlı çok güzel bir arama robotuyla karşılaşır ve hayatı aniden yepyeni bir anlam kazanır.
wall-e’nin elinde gezegenin geleceğinin anahtarının olduğunu keşfeden eve, artık başka bir gezegende yaşayan ve dünyaya güvenlik içinde geri dönüş haberini heyecanla beklemekte olan insanlara bu bilgiyi rapor etmek için müthiş bir uzay yolculuğuna çıkar. ancak wall-e’ de boş durmamış, çok beğendiği eve’in peşine takılarak onunla birlikte galaksiye açılmıştır. beyazperdedeki gelmiş geçmiş en heyecan verici ve en yaratıcı komedi macerası böylece başlar. geleceğin daha önce hiç hayal edilmemiş vizyonlarını içeren bu filmde  wall-e’ye, aralarında bir hamamböceği ile bozuk robotlardan oluşan kahraman ruhlu bir topluluğun da yer aldığı birbirinden ilginç karakterler eşlik eder.


 1. bir robot için duygu seli olduğum filmdir. ha bir de,daha sonrasında pixar'ın çıkardığı (bkz: burn-e) isimli bir kısa animasyon filmi vardır tam komedidir. izlenmesi tavsiye.
 2. beni huzunlendiren ve seyrettigim en iyi animasyon filmi
 3. baba, hayat güzeldir ve esaretin bedelinden sonra izlediğim en iyi film sanırım. animasyon olarak değerlendirilince daha önce çıkan animasyonlardan bir kaç yaka daha üstte olduğu çok açık bir şekilde belli oluyor.
 4. sevgiliyle izlenmesi önerilir. ben yapamadım o ayrı.
 5. gelmiş geçmiş en iyi aşk hikayelerinden biridir.
  abi
 6. bir animasyon hem de robotları anlatan bir animasyon nasıl insanı böyle hüzünlendirebilir ya?

  sanat böyle bir şey işte, ben çok anlamıyorum ama böyle kaliteli işler çıkınca da mutlu oluyoruz vesselam.