• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.82)
watchmen - zack snyder
süper kahramanların varolduğu 1985 yılı alternatif evreninde amerika birleşik devletleri ile sovyetler birliği arasındaki gerilim tepe noktasına çıkmıştır. komedyen lakaplı süper kahramanın öldürülmesi olayını soruşturan rorschach, kahramanları gözden düşürmek ve öldürmek için düzenlenen dehşetengiz komployu gün ışığına çıkarır. arkadaşlarının geçmişiyle ilgili geniş kapsamlı komplonun tarihin akışını değiştirecek boyutta olduğunu keşfedecektir.
 1. çok underrated bir filmdir. director's cut versiyonunu izlemenizi öneririm. 191 dakika ve kraldır.
 2. en başarılı çizgi roman uyarlamalarındandır. uyarlandığı çizgi romana oldukça sadık kalan ve etkileyiciliğinin sebebi bu olan bir filmdir.
 3. rorschach! adamım!

  !---- spoiler ----!

  "none of you understand. i'm not locked up in here with you. you're locked up in here with me."

  !---- spoiler ----!
 4. tanrı insan suretinde olsaydı nasıl biri olurdu sorusuna cevap olabilecek dr. manhattan karakterini de içerisinde barındıran filmdir.
 5. izlediğim 6 bin küsur filmden sonra rahatlıkla söyleyebilirim ki, sinema tarihinin en iyi açılış sekansını yapmıştır kanımca zack snyder bu filmle. daha ne kadar batırsa, bu 6 dakika onu her zaman hatırlamamız için yeterli olacak. müziğin mükemmel kullanımına da iyi bir örnektir ayrıca.
  "ya şöyle olsaydı?" (what if?) konsepti hiç bu kadar iyi anlatılmamış, böylesine bir müzik uyumuyla, bu kadar iyi özetlenmemişti.

  işte o giriş: https://vimeo.com/38649608
 6. soundtracki ayrı şahane, ultimate cut versiyonu da 215 dakika olup ayrı kraldır.
 7. izlediğim en iyi bilim kurgulardan birisi. dc, marvel fark etmez. kesinlikle izleyin, izlettirin. film uzun ama buna değer.
  !---- spoiler ----!

  özellikle karamsar bir dünya olması çok güzel olmuş.rorschach'ın ölmesi ya da bombanın patlaması gerçek dünyayla uyumlu olmuş. diğer çizgi roman uyarlamaları gibi masal değil.

  !---- spoiler ----!
 8. diğer süper kahraman filmlerinden çok farklı olduğu için sevilen film.bu filmi izlemeden önce en sevdiğim süper kahraman filmi nolan''ın batman üçlemesiydi,en farklısı oydu.sadece vurdu kırdıdan oluşmuyor,size bir şeyler hissettirebiliyordu.fakat bu film çok daha fazlası.izlediğinizde diyorsunuz ki gerçekte süper kahramanlar olsa aynen böyle olurlardı.süper kahraman filmlerinin abartılı masalsiligindan kaçanlar için iyi bir alternatif.
 9. daha önceden izlemiş olmama rağmen director's cut versiyonunu sıkılmadan izlediğim film.