watsons - youreads



  1. mağazalarında daha çok kendi isimlerini taşıyan ürünler görmek mümkün. kaliteli gelmiyor pek bana ama farklı tarzları olduğu kesin. ekmek fırını misali yine her yerde varlar.
  2. farklı kokulu islak mendil çeşitlerini ve hassas ciltlere uygun makyaj pamuklarını beğendiğim, ismini her defasında tereddütlü söylediğim(*:watson mıydı, watsons mıydı ;)) kişisel bakım ürünleri satan mağaza zinciri.
  3. şu dakikadan sonra benim içinde biten mağazalar zinciridir. oysa yarın bir kaç eksiğimi almaya gidecektim.

    dipçe: erkeğim, saç bakım parfüm gibi kişisel ihtiyaçlar için gidiyordum.
  4. bu firmalara halk olarak yaptırım uygulanmalı, boykot edilmeli. personel, işveren tarafından sabahtan akşama kadar köpek muamelesi görür (özrünüze sığınarak), işini sadık bir şekilde yaparlar, firma menfaatini düşünmeler, müşteriyi küçümsemeler, müşteriyi beğenmemler felan. ben de hizmet sektöründe çalıştım, evet her türlü insanla muhattap oluyorsunuz, yüzünü görmek istemeyeceğiniz, normalde muhattap olmayacağınız ama saygı duyardım her zaman, iş verenle aramda bir şey yaşayınca müşteriden hıncımı almazdım, küçümsemezdim, saygı duyardım, yeri geldi geç çıktım işveren yüzünden müşreriyi kabul etti, müşteriye sövmedim ben işverenin yüzüne sövdüm adam çıldırdı gitti, işletme sahibi almazsa müşteri girmez. ben de geç çıkmam. it gibi çalıştırılırsınız, gencecik bir insanın psikolojisini bozarsınız. ne hadle böyle bir şey yaparsınız. umarım en ağır şekilde cezalandırılırlar hukuki süreç olarak. müşteriler olarakta firmaya yaptırım uygulamak gerek. güvenlik kuralları var, hiç bir şekilde kelepçe dahi takamayacağınız insanı çırılçıplak aramak nedir. kaç tane markette çalışan güvenlik tanıyorum, hepsi bizim yetkimiz yok diyor. adamlar hırsızlık yapıyor, sadece polise teslim ederiz ve kamera kayıtları emniyete verilir diyorlar emniyette onu istemez bile. siz nasıl böyle davranırsınız. en ağır cezayı alırsınız umarım.
  5. vasıfsız, eğitimsiz ve yetkin olmayan insanlara altından kalkamayacakları yetki ve sorumlulukların verilmesinin sonucudur. hem cahil hem akılsız hem de kraldan çok kralcıdır bu tipler. eline küçücük bir fırsat geçmeye görsün, bütün o ezikliğinin acısını sizden çıkarır. işte böyle insanlardan korkarım ben, her türlü pisliği, kötülüğü yapabilme potansiyeli vardır çünkü böyle insanların. o yüzden birilerinin eline bazı önemli yetkiler veriyorsanız, o insanları iyi seçmelisiniz. sonra böyle üç kuruşluk bir eşya için bütün onurunuzu ayaklar altına alabilir bu cahil cühela takımı.

    güvenlik görevlisi kim yaa, kim bu adamlar da gencecik bir kadını bu iğrenç duruma sokabiliyorlar? kim bu adamlara bu gücü veriyor? eğer haber doğruysa çok ciddi şekilde cezalandırılmaları gerekir bu güvenlik(!) görevlilerinin. bi de sorsan bunlar her ortamda "ana, bacı" muhabbeti yapan ahlak timsalleridir(!).
  6. rossman'da watsons grubunun. aynı kafa tarafından yönetiliyorlar. ikisine karşıda net davranmak gerekiyor artık.