welcome to the machine - pink floyd - youreads

 • youreads puanı (8.75)
 1. bir pink floyd şarkısı, efsanesi. hem müzik hem sözler cidden harika. en son person of interest'in son sezon finalinde çalındı. dinleyin. dinletin.
 2. person of interest izleyen bünyelerde yapay zeka için dahi insanı duygulandırabilecek, sürdüğü 7 dakika 31 saniyenin hakkını veren şarkı. sözleriyle adeta another brick in the wall - pink floyd'daki "we don't need no education" diyen insana hitaben yazılmıştır.

  "what did you dream? it's alright we told you what to dream." kısmıyla başlayıp devam eden kısmıyla aslındafight club soundtrack'inde yer almayı da hak eden şarkılardandır[1]. bu hatanın düzeltilmesifight club 2 filmleştirildiğinde artık. ^:swh^

  [1] şimdi "you’re not your job. you’re not how much money you have in the bank. you’re not the car you drive. you’re not the contents of your wallet. you’re not your fucking khakis" ifadeleri ile bu şarkının sözleri alakalı değil mi?
 3. az önce person of interest dördüncü sezon finalinde çaldı. duygusal biri olmamama rağmen neredeyse beni ağlatacak kadar güzel bir müzik.^:makine'ye yanlış yaptın harold reis^.
 4. !---- spoiler ----!

  person of interest 4. sezon finalinde müthiş bir sahne üzerinde çalınan 1975 çıkışlı müthiş bir pink floyd şarkısı. diziyi takip eden her bireyin o sahnede duygulandığına, nicelerinin ağladığına eminim. çünkü evet, ben de onlardan biriyim.  !---- spoiler ----!
 5. pink floydun en sevdiğim şarkısı
 6. kuşkusuz bir devri en iyi anlatan şarkılardan biridir . kısa ve öz sözlerine keskin bir müzik eşlik eder . nasıl sömürüldüklerini insanların yüzüne vururken sisteme sitem dolu bir sesleniş vardır. hayatta en az 1 kere anlayarak dinlemek gerekir.