what the health - keegan kuhn, kip andersen - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.50)
what the health - keegan kuhn, kip andersen
muhteşem bir keşif yolculuğuna giren film yapımcısı, zamanımızdaki en büyük sağlık sırrını ortaya çıkarıyor ve bu bilgiyi alan sanayi, hükümet, ilaç ve sağlık kuruluşları arasındaki gizli anlaşmayı inceliyor.
 1. 2017 yapımı belgesel.

  ilk dakikalarda her şeyin bir lobisi var, bu da şeker lobisi tarafından mı finanse edilmiş desem de sonrasında işler biraz değişti.

  belgesel baştan sona izleyiciyi vegan beslenmeye teşvik ediyor. bunu yaparken zaman zaman akademik çalışmalardan, zaman zaman da alanında uzman kişilerin görüşlerinden faydalanılmış.

  endüstriyel çiftliklerin durumu, bunların çevreye ve insan sağlığına verdiği zarar gibi teşhirler zaten bilediğimiz şeyler değil. işlenmiş et ürünlerinin sağlığa zararları, modern çağın salgını haline gelen diyabet ve kanser gibi hastalıklarla beslenme şekli arasındaki ilişki de uzak olmadığımız gerçekler.

  ancak bir noktadan sonra (sona doğru) belgeselin vegan beslenme üzerine sunduğu argümanlar bana biraz 'fazla' geldi. özellikle beslenme şeklinin değiştirilmesi ile kronik bir çok hastalığın iki hafta gibi kısa bir sürede ilaç kullanımını bıraktıracak kadar kökten çözülmeye başlanacağı savı hem soru işareti bıraktı hem de olası yanlış yönlendirmelerin zararlı olabileceği endişesini yaşattı.

  food, inc. gibi sağlıklı olanı teşvik eden değil, vegan beslenme dışındaki her tercihin ölüme davetiye olduğunu savunan bir yapım.
  mesut