• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.34)
whiplash - damien chazelle
küçük yaşlardan itibaren bateri çalmaya başlayan andrew, işinde tam anlamıyla bir usta olmak ister. üniversite tercihinde de ülkenin en iyi müzik okulu olarak gördüğü shcarffer konservatuarı'na girer. henüz 19 yaşındadır ama dersler harici var gücüyle antrenman yapar. bir gün, okulun en sert hocalarından biri olan caz duayeni terence fletcher'ın dikkatini çeker. fletcher andrew'ü okulun en parlak öğrencilerinin seçildiği ve sürekli yeni yarışmalara hazırlanan "studio band"e seçer. başarısı kadar acımasızlığıyla da ün yapmış olan fletcher, andrew'un kapasitesinin sonuna kadar kullanmadan asla başarmış saymayacaktır. genç bateristin önünde sadece mesleki bir test değil, psikolojik bir sınav da vardır... senaristliğini ve yönetmenliğini damien chazelle'in üstlendiği filmin başrolünde miles teller yer alıken karşısında kendisine j.k. simmons eşlik ediyor.


 1. baştan sona kadar insanı gerim gerim geren bir film. güzeldi ama.
  abi
 2. benden daha az despot ama daha karizmatik bir hocanin oynadigi film...guzel film
 3. umut, hırs, azim, hayal kırıklığı ve yolun sonu. ama yine de vazgeçmemek. hayalinin peşinden koşan bir gencin hikayesi ve hayata dair tüm bu hislerin bir davul ve iki baget ile anlatıldığı güzel film.
  one
 4. dipnot olarak belirtmek istiyorum kaza sahnesinin çekimi çok iyiydi
 5. son sahnedeki yaklaşık 9 dakika süren performansla bana cazı birkez daha sevdiren güzel film.
 6. son sahnedeki performans ile bana, kapı aralığından bakan baba figüründen daha fazla gurur hissi yaşatan yalın anlatımlı güzel film.
 7. caza bir kere daha aşık olmamı sağlayan film.
 8. j.k. simmons'a bi kez daha aşık olmanıza sebep olan filmdir. zaten kalburun en ütünde olan oyunculuğu ile resmen devleşmiş bu filmde...
 9. cilala parlat mantığının müzik alanında işlenmiş halidir.
 10. akılcılıktan uzak tarafları beni rahatız etti. bu yüzden fazla hollywood güzeli buldum. sevemedim. dünyanın en iyi bateristlerinden biri olmaya aday müzisyenin bilmediği bir şarkıya eşlik çalamaması saçma sapan yanlış ataklar filan yapması ne bileyim işte. pek bana göre değildi. üstelik o ne öyle sovyet döneminde olimpiyat sporcusu yetiştirir gibi müzisyen mi eğitilir. cıkcık