wonder - stephen chbosky - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.67)
wonder - stephen chbosky
auggie pullman yaşıtı diğer çocuklardan biraz farklıdır. çünkü yüzünde ciddi bir deformasyon vardır. auggie diğer çocuklarla sıradan bir okula giderek, sıradan bir çocuk olduğunu kanıtlamaya çalışır. çünkü esas güzellik derinin altında, içeride saklıdır... yönetmenliğini stephen chbosky'nin üstlendiği film, r.j. palacio'nun romanından steve conrad tarafından senaryolaştırıldı. filmde baş rollerde julia roberts ve owen wilson yer alırken çocuk oyuncu ise jacob tremblay. (sinemalar)
 1. duygulandıran hoş bir film. tüm filmi parıldayan ıslak gözlerle izlemeniz olası, yer yer de kahkahalar atmanız. basit, her yaştan izleyiciye hitap eden bir yapısı var. hatta ortaokul, lise çağındaki çocuklara, gençlere tavsiye etmelik bir film dersem de yanlış olmaz.

  filmin büyük bir kısmı 5. sınıfa giden, genetik bir bozukluk nedeniyle yüzü diğer çocuklardan daha farklı bir çocuğun gözünden anlatılıyor. zaman zaman da anlatıcı değişiyor, auggie'nin çevresindekilerin bakış açısıyla da bakıyoruz dünyaya. bu çoklu anlatıcı seçiminin filmin en güzel ayrıntılarından biri olduğu açık.

  aslında hepimiz birbirimizden farklıyız demeyi başaran ve toplumda nezaket, anlayış vurgusu yapan bu film maaile izlemelik tam bir pazar eğlencesi. puanım 7. trailer

  söylemeden geçmek olmaz, filmde de güzelce ele alınmış, okullarda akran zorbalığı üstü örtülüp, görmezden gelinemeyecek kadar önemli bir sorundur. mutlak yetişkin müdahalesine ihtiyaç duyar. karışmayalım daha kötü olur, kendi aralarında çözerler anlayışı çok çok yanlıştır. ne yapacağınızı bilmiyorsanız profesyonel yardım alın, öğretmenler ile rehberlik servisleri ile el ele verin, idareyi dürtükleyin. hee zorbalık edenin de çocuk olduğunu, onun da dünyaya şeytani bir ruh olarak gelmediğini, onun da bir şeyleri yanlış yapmakta olan yetişkinlerin ürünü olduğunu ve onun da yardıma ihtiyacı olduğunu unutmayın.