world of warcraft - youreads 1. dota nın babası...
 2. dota'nın babası değil. dota'nın babası warcraft oyununa fanlar tarafından hazırlanan d-day tarzı haritalardır. daha sonra yine fanlar tarafından dota haritaları çıkarılmıştır. en son da dota 2 ile devam etmektedir. zaten dota 2'nin blizzard tahakkümü altında olmamasının sebebi budur. yani world of warcraft dota'nın yeğeni gibi bir şeydir.
 3. zamanında 3 sene blood elf mage'imle sırf casual pvp ve rp amaçlı oynadığım, eğer dikkat edilmezse okul ve sosyal yaşantıyı yok edecek oyundur.

  goldshire kıyısında hafifçe yürüyüş yapıp balık tutmanın, ally'lerle pet isimlerini değiştirerek minik rp'ler yapmanın, sizden portal açmanızı isteyen birinden daha sonra şöyle bir mektup almanın, bazen dark side'a geçip katliam yapmanın ya da puslu bir gecede amaçsızca ama güçlü bir biçimde aya doğru uçmanın tarif edilemez bir haz verdiği oyundur.
 4. dayım sayesinde burning crusade döneminde oyun içerisinde hiçbir şey bilmeden dolaşmışlığım vardır. düzgün bir şekilde başlayıp, oynamak 2011 yılına kısmet oldu. 2011'den beri düzenli olarak her pakette arkadaşlarla beraber raid yapar sonra yapacak bir şey bulamayıp bırakırız. bu şekilde devam edip gider.

  ayrıca guildinizdeki tek türk sizseniz ve ortalama derece de bir ingilizceye sahipseniz, çok daha iyi bir ingilizceye sahip olursunuz. kazandırdığı arkadaşlıklar, grupça bir şeyler yapmanın verdiği zevk ve yabancı diline yaptığı katkıdan dolayı, mmorpg sevenlere kesinlikle tavsiye ederim.
 5. kubo
 6. yeni expansionu yarım saat içinde belli olacak oyun.
 7. tam olarak lanet bir oyun. kaç senedir oynarım , kim bilir kaç kez oyuna ara verip yeniden başlamışımdır. en son bıraktığımda feci sinirlenmiştim. bu oyunu türkiye'den insanlar ile oynamak zor arkadaş. evet , çok güzel dostlar edindim. çok sağlam bağlar kurdum. hatta oyunun kendisinden keyif almadığım halde sırf muhabbet edebilmek için girdiğim oldu. ama 40 küsür yaşında adam garipleşebiliyor bu oyunda. çocuktan bekleyemeyeceğiniz tavırlara bürünüyor. guild masterlık , rbg liderlik , target callerlık hepsini yaptım. hiç kimseyi kırmamaya , kızdırmamaya özen gösterdim ama yok bizim millet havadan nem kapıyor.

  neyse yeniden başladım bakalım oyuna , vaatler çok güzeldi. rating için oynamıyoruz , eğlencesine haftada iki bilemedin üç kez girip çıkacağız vs diye. ulan accontu açtım , skype'a girdim , direk setup kurma muhabbetleri başladı. amk hani eğlencesine oynayacaktık , napıcaksın setupu ? yok o iyi oynuyor , yok bu kötü oynuyor. amk kaybedilen rbg maçı sonrası ağlama noktasına gelen adam gördüm ben bu oyunda.

  şahsen yeniden başladığıma , yeniden pişman oldum. bu oyun hırslı adamlar için. en yükseğe çıktığım rating 2300 küsür , onda bile sıkıntıdan ölecektim. olm oyun lan bu. ne diye bu kadar geriliyorsunuz , sinirleniyorsunuz. adam ağlayan çocuğuna bakmıyor , flag carrier peşinden koşuyor.

  zaten yeni pakette tırt. burning crusade 2.0 getirmişler. bu paket tutmazsa üstüne birde bolvar'lı bir lich king getirirler olur biter. olan benim verdiğim gamecard parasına oldu boşu boşuna.
 8. içeriğine dair hatırladığım şeyler: duskwood'daki twilight grove'da takılan dragon. çok güzel epic crossbow düşürüyordu. stranglethorn valley'de 60 level karakterlerin bizi kanser etmesi, zul gurub'da dinozora binen şerefsizden yediğimiz wipe'lar.

  bazı insanlar vardır her ne kadar bir araya gelip "dalgasına oynayacağız" deseniz bile oyun başlayınca verilen söz anında unutulur. bu insanlar oyun ayırmaz her oyunda böyledir. hırslıdır, kazanmak ister, daha iyi olmak ister. bunlarla rakip olmak zevklidir ama dost olmak kanserdir. oyunu insana zehir eder. bir pc'ye sahip olduğumdan beri iflah olmaz bir casual olarak en sevmediğim ally tipidir bu.

  şimdi de işten çıkınca eve gidip 2 el lol atıyorum. dalgasına oynadığım için milletin oyununu rezil etmemek için dereceli girmiyorum, bazen botlu giriyorum. aynı tipler yine orada. çözümü ise nettir: troll olmak. eğer insanları sinirlendirmekten ve birbirine düşürmekten zevk alıyorsanız ve bulunduğunuz platformda anonim kalma imkanınız da varsa trollük her zaman en güzeli.
 9. aaaah ah bir vanilla progressine girsek bir o tatlı zamanlardaki güzel havayı yakalayan sıcak guild bulsakta oynasak değilmi ama? çok güzel tatlı oyundu zamanında ilk çıktığında level dergisinde görmüştüm almak istedim alamadım para vermedi evdekiler sonra bayram harçlığımla aldım oynadım oynadım harçlıklarımı verip tbc çıktı raid e başladım oyun şahlandı level 70 etc eşliğinde progress yaptım o zamanlar 17 inch lik monitörümle sunwell plateu yapardım lich king geldi onuda kestim 4-5 sene oynadım bıraktım. lich king'de bozulma sinyallerini verdi oyun ve ben bıraktım. sonrasında ise bokunu çıkardı afedersiniz. pokemona benzer battle pet sistemi olsun looking for raid olsun ve lanet olsun aldığıma warlords of dreanor'daki garrisonlar olsun oyunu öldürdü katletti bitirdi. ah youreads ah nerede o eski vanilya kıvamındaki oyun ama insan bırakamıyor ilk böylesine bağlandığı oyunu. sigara gibi ara veriyorsun ancak bırakamıyorsun.
 10. bırakılmayan ara verilen oyundur.