1. her defasında kendimi "düşünür" sanmama neden olan, bütün sığlığımı unutturan tespitlerdir.

  italya'da yaşayan bir arkadaşımla paskalya hakkında konuştuktan sonra nedensizce kafamın içinde patlak veren tespit;

  galiba bu dünyayı germenler sırtında taşıyor, anglosaksonlar yönetiyor, keyfini de latinler sürüyor lan.
 2. romantik komediler genç kızların pornosudur.
 3. kuresel bir soguma var. kuresel isinma yalan.
 4. ömür kısa, dünya çok yaşlı bizler ise toy ve genciz. öğrenilecek o kadar çok şey var ki hata yapmadan ilerlemek, alemin özünü bilmek imkansızdan öte bir halde görünüyor.
 5. sapyoseksuellik iddiasını itici buluyorum. zekayı cekici bulmak diye bir şey yok, zekanın getirdiklerini cekici bulmak diye bir sey var. bu bilgidir, icabinda paradır, karizmadır, icabında duygusal olgunluktur, samimiyettir. ama saf zeka tasiyanin sırtına yüktür.

  tespit: "sapyoseksuel seviyorum diye ortada gezenler -genelde hanımlarda gordum- zeki olmaya öykünen, eğitimli fakat mevzuyu kavrayabilecek bir anlayışa erisememis insanlardır.

  takip eden tespit:"su anda popüler olduğu icin her zeka seviyesinden insanin ağzından duyabilirsiniz." özellikle le casa de papel sağolsun. bakiniz orada bile tokyo'nun zekayı cekici buluyorum triplerine girip mis gibi profesör dururken ya da kendi dengi berlin dururken grubun bebesine düşmesi.

  tespit 3: zeki insanlar illaki karsidakinin de zeki olmasını beklemezler.cogunlukla kendi zekalarının farkında degillerdir. burada artık bireysel hesaplar ise giriyor.