yanıbaşımdan - duman - youreads

 • youreads puanı (8.00)


 1. sevemedim ben bugünü sevemedim başından
  göremedim geçtiğini yanıbaşımdan her yanımdan
  gelemedim ben oyuna
  gelemedim yaşımdan
  kovaladım sevdiğimi
  yanıbaşımdan her yanımdan

  yaşamadım ben bugünü
  yaşamadım inadımdan
  göremedim geçtiğini
  yanıbaşımdan her yanımdan

  ellerin uzanmasın uzak dursun dedim
  sakın dokunmasın hayalettiklerim bana
  yakışmasın inancım yok benim...
 2. duman'ın 2004 yılına ait seni kendime sakladım albümünün üçüncü şarkısı. aman aman ile birlikte albümün en başarılı şarkısıdır.

  ayrıca ömer faruk sorak'ın yönetmenliğini yaptığı sınav filminin can alıcı bir sahnesinde en damar yeri girer sahneye cuk oturur.
  pinot
 3. "Kırmış Kalbini" şarkısıyla bir diyalog içinde olduğunu düşündüğüm şarkı. Bu düşüncemi başlarda bu iki şarkının melodik altyapı olarak birbirini andırıyor oluşuna bağlıyordum; şarkıları sindirerek dinlediğimde sözlerinin de aslında birbirini tamamladığını fark ettim. "Kırmış Kalbini"nin öznesi kırık kalbini "Bak hala buradayız" kısmında giren realistik tesellilerle yeni yeni onarmaya başladıktan bir albüm kadar sonra, ona yaşattıklarının (ya da yaşatmadıklarının) tüm kafası "Yanıbaşımdan"ın öznesine ancak gelir, ama çok geçtir. Bir yerden sonra bir insanla da ilgili değildir bu üstelik, "hayal ettiklerim bana yakışmasın, inancım yok benim" diyebilecek kadar kopup gitmiş, sürüklenișe başlamıştır artık. Vurucu bir ağıt bu şarkı. Dinlemesi bu kadar üzücüyse, bu ağıtın içinde yaşamak kim bilir ne kadar acı verici ve çaresizcedir.

  2006 Rock'n Coke festivalindeki performansları "İnsan insana bunu yapar mı?" dedirtecek cinstedir. Deneyimlemek isterseniz şuradan buyrun.
 4. kendinizle başbaşa kaldığınız belli de terkedildiğiniz bir sahnenin arka planında çalması muhtemelen şarkıdır.
  abi