yaratıcı yazarlık atölyesi - youreads 1. bazı kitabevleri, sanatevleri kültür merkezleri düzenliyor. fiyatları da öyle az buz değil.
  en son gördüğüm de online bir atölyeydi. aslında gidip bir şeyler kapmak istiyorum ancak birden o kadar para vermek de işime çok gelmiyor.

  nedir ne değildir ne kadar fayda sağlar, yazıya yazarlık hayaline ne katar tereddütlerim var. bilen, giden, deneyimleyen varsa fikir almak isterim.
 2. eğer samimi ve cidden işe yarar bir sanat merkezi tarafından veriliyorsa işe yarabilecek aktivite. ama samimi ve düzgün olması cidden önemli. her an takılabileceğiniz oturup çay, kahve içebileceğiniz bir sanatevi, eğitmenle keyif alınabilir.
  kup
 3. atölye değil ama böyle bir derlenip toplanmış yazarlardan yazma dersleri arşivi denebilcek bir birikime ulaştım. kapabilene bir şeyler katabilir.
  bir bakmakta fayda var diye düşünüyorum.

  yazma dersleri
 4. oz
 5. ingiltere'de bunun eğitimini almış bir doktor şöyle diyor " yaratıcı yazı kurslarıdır yurtdışındaki hali" yazar ve aynı zamanda çevirmen ahmet cemal de "yaratıcı yazarlık olmaz ; yazarlık öğretilmez" diyor. bu açıdan bakıldığında yaratıcı yazı/yazın daha mantıklı.
  artık önüne gelen herkes bu atölyeden açtığı için ufkunuzu 2 katına çıkartacak atölyeleri düşünün. mesela ahmet cemal'in moda'da öğrencileriyle açtığı acka ya da onur caymaz'ın yazmanın sırrını okumakta olduğunu tekrar tekrar vurguladığı "yaratıcı okuma" atölyeleri.