1. kulak verdiğim adam. özlediğim yazar döndüm efendim döndüm. onun için dondum (bkz: swf)
 2. yarrakcan, marrakcan ama güzel yazıyor kerata.
 3. arkadaşın yazılarını bilmem, henüz okumadım.

  ancak, vaktiyle chp'nin eskilerinden birisi için "dinozor k ö p e k " dedim diye yorumumu hakaret etmek (k ö p e k kelimesinden dolayı) gerekçesiyle silen sözlük yönetimi böyle bir isimle nick alınmasına nasıl izin verdi merak ediyorum?
 4. youreads kapanmadan 1 gün önce bu nicki neden aldığımı anlatacağım. çok özel bir nedeni yok gerçi, neyse konumuz da bu değil zaten.

  efendim ben 2016 ocak ayının ilk günlerinde üye oldum. o zamanlar henüz ekşi’den ve meta’dan gelenler yoktu. göç daha başlamamıştı. site tam olarak hazır olmadığı gibi, üyelikle ilgili kurallar da net değildi. üye adıyla ilgili hiçbir şart koşulduğu hatırlamıyorum. ben üye oldum, kısa süre içinde üye alımı kapatıldı ve birkaç ay boyunca kapalı kaldı (ekşi göçü başlayana dek). bu süre zarfında sitenin kuralları netleşti, üyelik maddeleri yenilendi falan filan. sanıyorum ki sözlük yönetimi benim üyeliğim bu kurallardan önceye denk geldiği için müdahale etmedi. bu sadece bir varsayım elbette, daha fazla bilgi edinmek için tarihi osmanlı mecmuasının bilmem kaçıncı cildinin bilmem kaçıncı sayfasına bakmanıza gerek yok, @abi’ye danışabilirsiniz.

  neyse efendim bu muğlak geçen birkaç ay boyunca eski yazarlardan nickimle ilgili şikayet eden olmadı. bir kişi sanırım nickaltımı açıp sonra silmişti, kim olduğunu da nedenini de hatırlamıyorum. o zaman da şimdiki kadar, hatta daha az entry giriliyordu. oldukça az kişi yazıyordu, birçoğu da şimdi yok zaten. sonra ekşi sözlük’ten gelenlerle birlikte site trafiği inanılmaz derecede arttı. bu süre zarfında siyasi, dini, milli değerlere hakaret etmediğim gibi, bu tarz konuları trollemeye de çalışmadım. kendi halimde yazıyordum yani. ekşi sözlük’ten göç eden yazarlardan biri benim entry girdiğim başlıkların “nickimden dolayı” içine sıçılmış gibi olduğunu iddia etti. halen de nickaltımda duruyor entrysi, bakabilirsiniz. ben de gereken cevabı verdim. kendisine katılanlar da oldu, beni destekleyenler de. cevap verdiğim entry’i prim yapmak için değil sadece genel bir cevap vermek için yazdığımdan dolayı birkaç gün sonra sildim -ki bunu girdiğim entry’de belirtmiştim-. ekşi’den gelenlerin çoğu birkaç ay içinde geri döndü. site yine sessizliğe büründü. bir süre sonra meta’dan gelenler oldu. onlar da nickimle ilgili bir şikayette bulunmadılar. bulundularsa da benim haberim yok. o gün bugündür buralardayım işte.

  özetle; sitenin bugün kullanıcı adıyla ilgili ne gibi bir kuralı var bilmiyorum ama o zamanlar yazılı bir kuralı yoktu. entrylerimde de siyasi, dini, milli değerlere küfür, hakaret vs. kullanmadığım için @abi veya @ruhsuzkozmonot müdahale etmemiş olabilir. bu sadece bir tahmin, daha fazla bilgi edinmek için başlığıma yazmak yerine kendilerine sorabilirsiniz.
 5. başlıgı altında, kullanıcı adı almakla birine hakaret etmenin nasıl karşılaştırılabildiğini anlamadıgım youser. bu kullaci adı kime hakaret ediyor, birileri bunu görünce hakaret edilmiş gibi mi hissediyor, yoksa bu "ayıp" ve "hakaret"i aynı "kötü"de birlestirebilmek anlamlarin degil duyguların oldugu bir zamana mı götüruyor kişiyi. oo karıştı iş...
 6. bir süredir yazamadım buralarda. iş güç. youreads e girince yarrakcan'ın girilerinin de katkısıyla oluşan trafiği takip ediyorum. o çok takar mı bilmem ama, kimse kalmadı okunmuyor demesin yazdıkları için. buradayız/m.
  nickine çok takılmayı anlamsız buluyor, takılan arkadaşlara sakinleşmeleri için müslüm gürses'in film fragmanını tavsiye ediyorum.