1. kendini çok güzel ifade eden youser. yalnızca nick seçiminden dolayı dalga malzemesi gibi görülmesi gerçekten çirkin bir durum. kendimin tercih etmeyeceği bir nickname olmasına rağmen okuduğum kadarıyla yazdığı entry'lere "nickname'den esintiler" tarzı bir yakıştırma yapılamayacağından dolayı bir gecelik eğlence malzemesi çıkarmak adına kişiye yüklenilmesi hoş olmamış. bu şekilde ufak ufak da ego tatmini mi yapıyorsunuzdur nedir anlamadım.

  sinirlenmeyip kibarca kendisini açıkladığı için söylemeden geçemeyeceğim: yüreğine sağlık delikanlı!
 2. çok kötü bir ada sahip youser. sadece nickaltını değil yorum yaptığı tüm başlıklar içine sıçılmış oluyor. bütün seviye, kültür, güzellik bir kenara atılıyor.
  düşünsenize çok güzel bir yazı yazmışsınız veya yazılmış, bir arkadaşınıza, eşinize, dostunuza gösterecek, okutacaksınız belki bir youser daha kazandıracaksınız. altındaki veya üstündeki yazıda mavi renkle yani adeta daha vurgulu şekilde bu kelime yazılı.

  tabi ki isteyen istediği adı seçer ve kendisini ifade eder ancak burada çok yakışıksız bir nick seçilmiş...
 3. yarrakcan, marrakcan ama güzel yazıyor kerata.
 4. youreads kapanmadan 1 gün önce bu nicki neden aldığımı anlatacağım. çok özel bir nedeni yok gerçi, neyse konumuz da bu değil zaten.

  efendim ben 2016 ocak ayının ilk günlerinde üye oldum. o zamanlar henüz ekşi’den ve meta’dan gelenler yoktu. göç daha başlamamıştı. site tam olarak hazır olmadığı gibi, üyelikle ilgili kurallar da net değildi. üye adıyla ilgili hiçbir şart koşulduğu hatırlamıyorum. ben üye oldum, kısa süre içinde üye alımı kapatıldı ve birkaç ay boyunca kapalı kaldı (ekşi göçü başlayana dek). bu süre zarfında sitenin kuralları netleşti, üyelik maddeleri yenilendi falan filan. sanıyorum ki sözlük yönetimi benim üyeliğim bu kurallardan önceye denk geldiği için müdahale etmedi. bu sadece bir varsayım elbette, daha fazla bilgi edinmek için tarihi osmanlı mecmuasının bilmem kaçıncı cildinin bilmem kaçıncı sayfasına bakmanıza gerek yok, @abi’ye danışabilirsiniz.

  neyse efendim bu muğlak geçen birkaç ay boyunca eski yazarlardan nickimle ilgili şikayet eden olmadı. bir kişi sanırım nickaltımı açıp sonra silmişti, kim olduğunu da nedenini de hatırlamıyorum. o zaman da şimdiki kadar, hatta daha az entry giriliyordu. oldukça az kişi yazıyordu, birçoğu da şimdi yok zaten. sonra ekşi sözlük’ten gelenlerle birlikte site trafiği inanılmaz derecede arttı. bu süre zarfında siyasi, dini, milli değerlere hakaret etmediğim gibi, bu tarz konuları trollemeye de çalışmadım. kendi halimde yazıyordum yani. ekşi sözlük’ten göç eden yazarlardan biri benim entry girdiğim başlıkların “nickimden dolayı” içine sıçılmış gibi olduğunu iddia etti. halen de nickaltımda duruyor entrysi, bakabilirsiniz. ben de gereken cevabı verdim. kendisine katılanlar da oldu, beni destekleyenler de. cevap verdiğim entry’i prim yapmak için değil sadece genel bir cevap vermek için yazdığımdan dolayı birkaç gün sonra sildim -ki bunu girdiğim entry’de belirtmiştim-. ekşi’den gelenlerin çoğu birkaç ay içinde geri döndü. site yine sessizliğe büründü. bir süre sonra meta’dan gelenler oldu. onlar da nickimle ilgili bir şikayette bulunmadılar. bulundularsa da benim haberim yok. o gün bugündür buralardayım işte.

  özetle; sitenin bugün kullanıcı adıyla ilgili ne gibi bir kuralı var bilmiyorum ama o zamanlar yazılı bir kuralı yoktu. entrylerimde de siyasi, dini, milli değerlere küfür, hakaret vs. kullanmadığım için @abi veya @ruhsuzkozmonot müdahale etmemiş olabilir. bu sadece bir tahmin, daha fazla bilgi edinmek için başlığıma yazmak yerine kendilerine sorabilirsiniz.
 5. bir süredir yazamadım buralarda. iş güç. youreads e girince yarrakcan'ın girilerinin de katkısıyla oluşan trafiği takip ediyorum. o çok takar mı bilmem ama, kimse kalmadı okunmuyor demesin yazdıkları için. buradayız/m.
  nickine çok takılmayı anlamsız buluyor, takılan arkadaşlara sakinleşmeleri için müslüm gürses'in film fragmanını tavsiye ediyorum.
 6. başlıgı altında, kullanıcı adı almakla birine hakaret etmenin nasıl karşılaştırılabildiğini anlamadıgım youser. bu kullaci adı kime hakaret ediyor, birileri bunu görünce hakaret edilmiş gibi mi hissediyor, yoksa bu "ayıp" ve "hakaret"i aynı "kötü"de birlestirebilmek anlamlarin degil duyguların oldugu bir zamana mı götüruyor kişiyi. oo karıştı iş...
 7. bi an için incide olup olmadığımı sorgulamama neden olan youser.
 8. kendi kullanıcı adı altına yazdığı uzun yazıyı gayet ciddi bir şekilde okuyup "adam haklı beyler" derken kullanıcı adı ilişti gözüme yine.
  tabii aldı beni bi gülme.
  ben seni nasıl ciddiye alayım? (*:swh)
 9. kulak verdiğim adam. özlediğim yazar döndüm efendim döndüm. onun için dondum (bkz: swf)