yasak ilişkiler - youreads

  1. hep sonu kötü mü biter? insanlar heyecanlara kapılıp dandik bir durumun içine düştüklerinin farkına varamıyorlar sanırım.
  2. insanlarin hayatlarında yaptıkları yanlış tercihlerin sonucudur.
  3. aynen. hep sonu hazin, geride birakan his ise pismanliktir.
  4. tehlikeli ilişkiler diye bir anıt eserle birçok olasılık takip edilebilir. adrenalin doludur. kötülemek üzerine kurulu bir ahlak anlayışımız var. hep yanlış tercih dendiği için şeytanın avukatlığını yapmaktan başka çarem yok. şimdi zaten hayat ve ilişkiler bir tercihler silsilesi. birey hepsinin sorumluluğunu da alır. sonucuna katlanır. ama illa ki sonuç kötü olacak diye kendimi şartlandırmayalım. o süreçte muhtemelen çok zevk alınacak. başka insanlarla -sadece cinselliği kastetmiyorum- iletişim halinde olmak genel olarak zevklidir. düzgün bir alışverişse neden yanlış olsun. ha tabi göze alamıyorsak işler değişir. yakalanana kadar yapılmış sayılmıyoruz^:hahshs^

    bu tür durumlarda herkesin tanımlaması farklıdır. genel olarak kişi ne kadar onaylıyorsa ona göre tanımı farklılaşır.
    sezgi
  5. yasak ilişki olarak adlandırdığımız şey aldatmaktır. aldattığınız kişiyi seviyorum demeniz anlamsızdır. karşınızdaki kişi sizi aldatmış olsa bile siz de ona karşılık vermek için onu aldatmayın. sizi siz yapan prensiplerinizdir. durumlar karşısındaki tepkileriniz sizin karakterinizi gösterir. en basit şekliyle sizin aldatıldığınız bir durumda tepkiniz ne olur?şeytanın avukatlığına da gerek yoktur, yanlış yanlıştır ancak siz bu dünyadaki hiçbir şey benim umrumda değil, doğruyla yanlışla işim yok haz peşindeyim diyorsanız o da sizin fikrinizdir.