yds - youreads

yds
 1. üzerinden 10gün geçmesine rağmen hala açıklanmamış sınav.
  osymnin son zamanlarda sınavları çok kısa sürede açıklamasından dolayı buna isyanım.
  yoksa össden 1,5 ay sonra sonucu öğrenebilmiş nesiliz.
 2. son yıllarda düzenli olarak girdiğim sınav. artık saymayı unuttum kaçıncıya girdiğimi.
 3. eylül ayında girmeyi planladığım sınav.
 4. bahar oturumlarının güz oturumlarına kıyasla daha zor olduğu söylenen yurdum akademikleri ve dil tazminatı almak isteyen memurları için gerekli sınav. e-yds şeklinde de her ay yapılıyorsa da başvurabilmek ne mümkün'müş. talep çok.

  ayrıca (bkz: toefl ielts yds gibi yabancı dil sınavlarına çalışma yöntemleri)

  edit: artık e-yds formatına sadece yılda bir kez girilebilecek, sınavı dolduran ingilizce kursu hocaları yüzünden insanlar giremeyince bir ayar çekilmiş.
 5. ösym'ye ithafen :

  ne hasta bekler sabahı,
  ne taze ölüyü mezar.
  ne de şeytan, bir günahı,
  seni beklediğim kadar.
  bulut
 6. sonbahar oturumuna parasını yatırmama rağmen hazırladığım projeden ötürü giremediğim sınav. sosyal medyada bu sınavın kelimelerinin 8. henry döneminden kaldığına dair geyikler döndü durdu, bilemiycem artık.

  son dil sınavına 2012'de girmiş biri olarak bu ilkbahardaki oturumda tekrar şansımı deneyeyim diyorum, bunun için suat gürcan ve rıdvan gürbüz'ün sınav stratejileri kitabını aldım. aklım halen akın'da ama. bunca yıl bazen kursla bazen video yayınla bazen kendim hazırlanmış olsam da 2012'den beri ingilizce namına kitaba, kaleme el sürmüşlüğüm yok. biraz gerginim açıkçası. her gün biraz biraz çalışayım, netten de video bulurum, ingilizce öğretmeni arkadaşıma da arada danışırım diyorum. ayrıca burada bir hoca var, kendisi 65 puanı garanti ediyor, her girdiği yds'den de 100 puanı çakıyor, bunu da belgelendiriyor, tabi adam mart ayına kadar vereceği kurs için 2.500 tl istiyor böyle olunca, ayrıca birebir de değil sınıfa eğitim verecekmiş. kararsızım sözlük. 2.500 çok tabi, alacağım tüm maaşı buraya mı yatırsam diye düşünmüyor da değilim ayrıca.

  demem o ki, belki aramızda yds'ye girecek arkadaşlar vardır, birinin onları dürtmesi gerekiyordur çalış diye. sanırım benim böyle bir gereksinimim var. karşılıklı birbirimize o gün ne yaptığımızı anlatıp bir nevi teşvik primi görevi görebiliriz belki. kalmış 5 ay, o odayı toparlayalım, kitapları düzeltelim ve çalışmaya başlayalım öyle değil mi? evet, öyle. ama nasıl? evet, yapalım bunu.
 7. 2015 güz döneminde girdiğim sınav. muhtemelen 2016 bahar döneminde de gireceğim.
 8. ösym'nin, insanların ingilizce seviyelerini ölçtüğünü iddia ettiği saçma sınav.
  kappa
 9. ilk defa gireceğim, soru tipi hakkında pek bilgim olmayan sınav. youserlar bu konuda aydınlatabilirse çok iyi olur .
  elbis
 10. ösym'nin adaylara kısa mesaj atarak yaz saati uygulamasını bildirdiği sınav. seçim zamanı gelince ertele, bize gelince böyle.