1. bence belli bir süresi yok. kötü ayrıldıysan hemen adapte olamazsın. her yeni gelen de aynı şeyler olucak hissine kapılırsın, kıyaslamalar yaparsın. en zorlu süreçtir. ama bazen de tam aksi durum olabilir. yeni gelen kişi her şeyi unutturabilir. yeni bir başlangıç yapılabilir.

  yeni bir ilişkiye başlamak karmaşık olabilir ama pişman olmamak için bazen de akışına bırakıp kaçmamak gerekir.
 2. aşkın ömrü 2 yilmis 10 gün depresyon desen 2 gün hata payı koysak 1 ay alışma süresi 1 ayda unutma süresi 1 ay çevre edinme derken mhp nin 40. yılı kutlu olsun
  belit
 3. (ilişki süresi(ay)/12+birlikte geçen toplam gün sayısı/birlikte geçen mutsuz gün sayısı)*(ilişki sabiti)

  ilişki sabiti: sevmenin derecesine göre 0-1 arasında değer alabilir.

  not: sonucun birimi aydır.
 4. her insana göre değişebilecek süre.

  bir taraf belki aylar öncesinden bitmeye başladığını hissetti, düzeltmeye çalıştı ama değişen bir şey olmadı. bittiğinde zaten hazırdı.

  diğer taraf hiçbir şeyin farkında değildi. aniden bir bitiş yaşadı, ve uzun zaman toparlanamadı.

  veyahut bunların tam tersi.

  önemli olan hayatın akıp gittiğini unutmamak sanırım. kendini kapattıkça dış dünyaya daha fazla kaçacaksın yenilerden, yeniliklerden.

  yalnızlık istenilen şeyse eğer, evet yalnız kalmalı insan. ama ekmek, su gibi yaşamak için aşk da lazımsa bünyeye, işte o zaman korkmadan dalmak gerek o suya.
 5. aşkın yeri zamanı beklemesi olmaz. aşık insan geçmişi unutur zaten.
 6. bundan yıllar önce nasıl olduğunu tam anımsayamıyorum ama bir forumda, aşk hikayesini-tanışmasını anlatan biriyle tanıştım. hatun her şeyi an ve an paylaşıyordu günlük gibi. sonrasında tanıştık falan arkadaş olduk, diğer arkadaşlarla biz de yorum yapıyoruz. henüz yeni bir ilişkiden çıkmış bu arada ve bir hafta geçmiş üzerinden. iş yerine sıkça gelen bir mimar ile yakınlaşıyorlar. genel olarak kadınlar, adamın kızın durumundan yararlanmaya çalıştıklarını dile getiriyorlar. bu farklı yorumlar arttıkça sonra arkadaş yazamadı tabi morali bozuluyor falan. insanın o dönemlerde kötü sözler duymaya tahammülü pek azdır. tabi ben iletişimi devam ettirdim kendisiyle, görüşemesek de. aradan geçen yıllarda son derece güzel bir evliliği oldu ^:41 kere maşallah^ iki de güzel evladı.

  klişe tanımlar yapılıyor durum ve kişilere göre. nasıl doğal kalınmalı buna değinen yok. hızla ve sürekli olarak sunileşmek adına pek çok bilgi veriliyor. içinizden nasıl geliyorsa o doğrudur.
 7. ilişkiye başlamak için aşık olmayı beklemeyen nicelerine bir günden uzun olması gerekmeyendir, çünkü çoğu insan "çift"leşmeyi yeterli görüyor. reddetmenin anlamı yok.
 8. bugün eski sevgiliye dönmek için gereken süre 23 gün olarak belirlendi ^:swh^

  takılıyorum, ben fanatizmin karşısındayım. sadece ayağıma oturan bir espriydi, şut çektim.