yeniden büyük amerika - donald john trump - youreads

    • okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
yeniden büyük amerika - donald john trump
amerika'yı gerçek sahiplerine,

amerikalılara geri verme vakti geldi.

ben amerika'yı eski günlerine geri döndürmek, onu yeniden büyük ve zengin yapmak, onu dostları tarafından saygı duyulan, düşmanları tarafından ise korkulan bir ülke haline getirmek istiyorum.

artık eylem vakti! bu kitapta, amerika'yı yeniden büyük bir ülke haline getirmek adına yarattığım vizyonu özetliyorum. çöken ekonomimizi nasıl düzelteceğimizi, sağlık sistemimizi nasıl daha etkili ve verimli bir hale getireceğimizi, ordumuzu yeniden inşa ederek savaşları nasıl kazanacağımızı, öğrencilerimizi dünyada yarışır hale getirecek bir eğitim sistemini nasıl yaratacağımızı, yasa dışı göçü nasıl bitireceğimizi ve şirketlere fabrikalarını amerika'ya geri taşımaları konusunda baskı yaparak nasıl istihdam sağlayacağımızı ele alıyorum.

bu kitap amerika'yı nasıl yeniden büyük bir ülke yapacağımın planını içeriyor. bu zor bir iş değil. bize sadece söylenmesi gereken şeyi söyleme cesareti olan biri lazım.

amerika'da gayrimenkul ve inşaat alanında öncü olan donald john trump 1946 yılında new york'ta doğdu. iş hayatına kendisi gibi inşaat sektöründe çalışan babasının yanında başladı. 1971 yılında manhattan'da gerçekleştirdiği projelerle ise kendi ayakları üzerinde durabildiğini herkese kanıtladı. inşa ettiği lüks oteller ve golf tesisleriyle tanınan trump, 2015 yılında amerika birleşik devletleri başkanlığı'na adaylığını koydu ve oldukça çekişmeli geçen seçim sürecinin ardından amerika'nın kırk beşinci başkanı olmaya hak kazandı.
  1. donald trump'ın, amerikayı tekrar ayağa kaldırma ve dünya lideri haline getirme planlarından bahsettiği kitabı. kitabın tamamen trump tarafından yazılmış olması ve dışardan yorum içermemesi daha objektif değerlendirme yapma imkanı sağlıyor, ana akım medyanın aslında olanları ne kadar çarpıttığı ortaya koyarken, aslında donald trump'ın politikalarının ne kadar mantıklı olduğunu gösteriyor.