• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.69)
yes man - peyton reed
filmde jim carrey, kendi kendine yardım programına yazılan carl allen adlı bir adamı canlandırıyor. söz konusu program tek ve basit bir ilkeye dayanmaktadır: her şeye “evet” demek. ilk başta, evet gücünü açığa çıkarmak carl’ın hayatını inanılmaz ve beklenmedik biçimlerde değiştirir, ama çok geçmeden anlar ki hayatını sonsuz olasılıklara açmanın bazı olumsuzlukları da olabilmektedir.
 1. filmden etkilenerek bir haftalığına her teklife sorgulamadan "evet" demeye karar verdim. hayatım "doğruluk mu? cesaret mi?" oyununa dönüşünce birkaç gün ancak devam ettirebildim.
 2. uyduruk muyduruk eğlenceli film işte. iyi ki jim carey var.
 3. türkçe dublaj: "bay evet"

  jim carrey'nin başrolünde oynadığı 2008 yapımı (romantik) komedi filmi. yapımcı ve dağıtımcısı warner bros şirketidir. the majestic, eternal sunshine of the spotless mind ve me myself and irene gibi jim carrey performansının ön planda olduğu bir başka romantik komedi filmidir.

  dvd'de bulunan film bilgisi üzerinden aktarıyorum:

  carl allen, bitmiş evliliğinin ardından ve çıkmaza girmiş monoton işi yüzünden hayattan eskisi kadar zevk alamamaktadır. peki ya hayatı sevmek ve her şeye evet demek kaçınılmaz olsaydı? mesela bungee jumping yapmak, tv pazarlamalarındaki ürünleri satın almak, korece öğrenmek, kalkan ilk uçakla hiç planlamadığınız bir yere gitmek ve elbette hayatınızın aşkını bulmak. çılgınca eğlenmeye, kahkalalarla gülmeye hazır olun: komik ve eğlenceli yüzüyle jim carrey, her şeye evet deme potansiyeli olan yeni bir hayata merhaba diyen carl allen olarak karşımıza çıkıyor. özellikle de özgür ruhlu müzisyen kızla (zooey deschanel) karşılaşmasından sonra, carl'ın hayatı hep daha iyiye gider.

  işte sizlere "evet" demenin gücünü keşfedeceğiniz bir davet!