• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.50)
yesterday - danny boyle
yesterday, kendisinden başka dünyada kimsenin efsanevi müzik grubu the beatles'ı bilmediğini fark eden bir adamın hikayesini konu ediyor. jack malik, küçük bir ingiliz kasabasında yaşayan ve ünlü olma hayalleri yavaş yavaş suya düşen bir şarkıcı ve söz yazarıdır. ancak her şey kötü gitse bile çocukluğundan beri yanında olan en yakın arkadaşı ellie onu sonuna kadar desteklemeye devam eder. tüm dünyada elektriklerin gittiği gizemli bir olay sırasında bir kaza geçiren jack uyandığında şoke edici bir gerçekle yüzleşir: dünyadaki kimse the beatles grubunun varlığından haberdar değildir. durumdan faydalanmaya karar veren jack gelmiş geçmiş en iyi müzik grubunun şarkılarını kendisininmiş gibi söylemeye başlar.


  1. bol bol beatles şarkısı dinleyip, lily james'i hayranlıkla izlediğim(bu saçlar da yakışmış, keşke şarkı da söyleseydi mamma mia'daki gibi) , romantik fantastik müzikal komedi türünde bir film olmuş :) ed sheeran'ı da takdir ettim, bükemediği eli öpen narsist karakter gibi yansıtılan rolünü kabul etmiş :) filmin aklıma gelen sonla bağlanmayışına ayrıca memnun oldum.

    the beatles'a, şarkılarına hakim olanlar daha çok keyif alırlar bu filmden tabi ama benim de hoşuma gitti. akşam seansına girmiş olmanın bana verdiği yetkiye dayanarak "oo dün bitti, yarına geçtik, zaman ne çabuk geçiyor" esprisini yapıp göz devirme tepkisi aldım ama olsun :)

    filmde de vurguladığı gibi, hayatımızdaki insanları doğru kategoriye koymak önemli ;)