yılan hikayesi - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.22)
yılan hikayesi
oğlu can mafya tarafından öldürülen komiser memoli, o günden sonra kendini sadece işine adamıştır. tek amacı oğlunu öldürenlerden intikamını alabilmek ve mafyanın ensesinde dolaşarak soluğunu sürekli onlara hissettirebilmektir.

bütün bunları yapmaya çalışırken, hayat onu hiç ummadığı bir dizi maceranın içine atar. köyünden kaçıp, istanbul'a kocasını aramaya gelen zeyno ile memoli'nin yollarını kesişir ve macera başlar.

zeyno cehaletin ve merakın verdiği bir takım hareketlerle memoli'yi canından bezdirirken, belgin hanım'a da can yoldaşı olur.


 1. çocukluğumun bir başka alengirli dizisi. küçüktük tabii o zamanlar, çok etkileniyorduk meltem cumbul'un ergaaaağğğn diye bağırmasından falan.

  şimdi dönüp bakıyorum, kadrosu da şahaneymiş hani. yıllar çok acımasızca geçmiş hakikaten.

  her neyse... kaldı ki bu dizi birçoklarımız için ne memoli, ne erkan ağa, ne o, ne de budur; kürşat'tır. o ne karakterdi be öyle.
 2. Bu dizinin hafızalarımızda iz bıraktığı birkaç şey:

  1. Memoli'nin saç modeli

  2. İlkokul çocuklarının yıllar boyu flütle çaldıkları Ali Otyam bestesi müzikleri. O Ali Otyam ki, kendisi gibi müzisyen bir babaya^:Nedim Vasıf Otyam^ ve ressam bir amcaya^:Fikret Otyam^ sahiptir

  3. Alemlerin en kötüsü Kürşat

  4. Meltem Cumbul'un basma entarili köylü kadın imajı

  5. Rambo Berk ve Bruce Willis gülüşü

  6. Şen şakrak çaycı Bülent Şakrak

  7. Memoli'nin en mühim karizmatik polis itemi: Jeep
 3. kısaca ''e be köylü kızı!''
 4. bir nesli müzisyen etmiş televizyon dizisidir. eğer uslu bir çocuk olursanız, hala telefon enstrüman uygulamalarında ya da eline geçen herhangi bir enstrümanda yılan hikayesi çalan kocaman adamlar görebilirsiniz.^:sevimli^
  zizz
 5. çocukluğumun dizisi. geçen yıl yurtta 3 arkadaşımı ayartmıştım ve izlemeye başlamıştık her gece bir bölüm bir bölüm sonra izlediğimiz youtube kanalı kapatıldı biz de izleyemedik.

  güzel bir yer bulursam tekrar başlayıp bu sefer kesinlikle bitireceğim.
 6. kürşat karakteri, dizi tarihinin en iyi kötüsüdür dediğim dizi.