yol ayrımı - yavuz turgul - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
yol ayrımı - yavuz turgul
duygusuz ve acımasız iş adamı mazhar kozanlı’nın, geçirdiği bir trafik kazası sonucu ölümden dönmesiyle kendi iç dünyasında yaşadığı hesaplaşmayı beyaz perdeye taşıyor.

geleceğiyle ilgili kararlar vermeye başlayan mazhar; annesini, eşini ve öz evlatlarını karşısına almak uğruna geçmişiyle yüzleşiyor. tam da burada yol ikiye ayrılıyor ve mazhar, herkesin hayatını değiştirecek yolu tercih ediyor.
 1. 7 yıldır herhangi bir yapımda bulunmayan şen ve turgul un 10 kasımda vizyona girecek filmi.
  şener şen var, yavuz turgul var, bir de safa meyhanesi ve de kulüp rakısı varsa tadından yenmez.
  merakla ve özlemle beklemedeyim.
 2. bana çoook yavaş gelen ama bir yandan da çat diye bittiğini düşündüğüm film. oyunculuklar çok iyiydi, rutkay aziz'in canlandırdığı karakter çok tatlıydı.
 3. filmdeki kaza sahnesinin tünelde gerçekleşmesinin gayet açık bir nedeni olduğunu düşünüyorum. o neden şudur ki efendim : mazhar bey'in aracı oldukça yüksek pahaya sahip bir volvo'ydu. ve böyle bir araç filmdeki bir sahne uğruna parçalanmak istenmedi. zaten bu yapılsaydı gişeden elde edilecek gelirin çok büyük bir kısmı o sahneye harcanmış olurdu. işte bizim sinemamızla yabancı sinemayı ( ekonomik kuvvet bakımından üst olanlar) ayıran uçurum da tam olarak burasıdır. kazanın tünelde gerçekleşmesi ve ilintili gelişmeler, mazhar bey'in değişen hayatına yönelik bir alegori de olabilir.

  güzel bir filmdi. sistemin çarkları arasında robotlaşan insanları ve paranın duyguların yerini hunharca alışını oldukça etkileyici anlatmıştı. şener şen'i görmek güzeldi. ayrıca yukarıda belirtilmiş olan (bkz: anlar - jorge luis borges) şiiri de hem sahneyle uyuşması bakımından hem de sahneden ve filmden bağımsız olarak güzeldi. öyle ki filmden çıkar çıkmaz gidip borges'e ait bir şiir kitabı satın aldım ve bunun mutluluğu içinde eve geldim.


  fragmana da buradan ulaşabilirsiniz...
 4. 8 senenin ardından gerçekleşen şener şen, yavuz turgul kavuşmasından daha gümbür gümbür, bağıran, bol bol unutulmaz replik yazılmış bir film bekliyor insan. yol ayrımı pek öyle bir film olmamış, kötü bir film de değil ama alelade. bir 10 sene, 20 sene sonra hatırlanır mı? sanmıyorum.

  şener şen'in hayat verdiği mazhar karakteri dört dörtlük yaratılmış. bu denli varlıklı, işkolik bir adam böyle konuşur, böyle yürür, böyle yaşar herhalde dedirtiyor. fakat yan karakterlerin çoğu için aynı şeyi söylemek güç.

  hikaye basit, katmansız. yormayan bir seyirlik, süresi bir parça fazla geldi. puanım 6. trailer