• youreads puanı (4.09)


 1. nerede dudu, nerede şımarık, şeytan azapta; nerede herkese zil aldıran, herkesi oynatan kuzu kuzu; nerede çıkış şarkısı...

  tarkan saçmalasa eski yaptıklarının ve duruşunun hatrına yine dinlenir de keşke eski yaptıklarını yapsa.
 2. tarkan'ın 10 adlı albümünün a1 parçası ve bence bu albümdeki en iyi parçası. cdyi dinlerken atladığım birkaç şarkı var, yine de satın aldığıma pişman değilim. hele ki dün sabah magazin programında hande yener'in tarkan'a sataşma üslubunu gördükten sonra. kalıcılıkta üslubun, karakterin önemini kavrayamadı(lar) daha.
 3. o kadar çok reklamı yapıldı ki, bakayım artık dedim. 58 saniye kadar dinledim ve izledim kafi geldi. şarkı da klip de evde arkadaş ortamında, olan imkanlarla çıkarılmış izlenimi veriyor.

  hadi şarkıyı türk pop müziği zaten tırt diyerek kurtardık diyelim ki inandırıcı değil çok güzel işler de yapılıyor artık, bu klibi nasıl izah edicez ya, fotoşok terk gibi.
 4. ozan çolakoğlu sanırım aranjörü, bariz hissediliyor, aleni gülşen şarkısı. tarkan beyefendiye lafım yok eşiği yüksek belki o yüzden ama maalesef olmamış hatta kötü.
 5. tarkan sonuçta , dinliyoruz. bu şarkı özelinde albüm resmen "çocukları pistten alalım" demek için yapılmış. öyle ortalığı kasup kavuralım, efsane geri döndü niyetiyle değil...
 6. affedersiniz ama bok
 7. tamam ilk dönemleri gibi değil. ama zaten hangi sanatçı ilk dönemlerindeki başarıya geri dönebiliyor ki? michael jackson bile 2001'de çıkarttığı invincible albümünde çuvalladı. o nedenle tarkan'ı bu açıdan eleştirmek saçma.

  ancak 2017 yılında yayınlanan türkçe pop şarkıları arasında açık ara dinlenebilirliği var. diğer hiçbir albüm/şarkı güzel değil bu sene. (sezen aksu'nun müthiş biraz pop biraz sezen albümü hariç)

  yolla şarkısını yerin dibine sokacak ölçüde eleştirenler, 4 puanlar verenler neyi dinlememizi öneriyor acaba? bu yaz şarkı çıkartanlar arasında hangisi azıcık da olsa dinlenebilirliliğe sahip?

  burcu güneş mi? soner sarıkabadayı mı? ya da kenan doğulu? irem derici? murat boz? sinan akçıl? serdar ortaç? tuğba yurt? hande yener? erdem kınay? ece seçkin? mustafa ceceli? ve kardeşi sinan ceceli? ido tatlıses? hangisi güzel parça üretti?

  hadi bir nebze derya uluğ - canavar, demet akalın - nazar, edis - çok çok şarkılarını başarılı sayabiliriz. bunu dışında tüm şu isimlerin saçma sapan şarkılar çıkardığı bu ortamda tarkan'ın şarkısı 4 puanı hak etmiyor. evet bir başyapıt değil ama gayet dinlenebilirliliği var.